Kalkulator kredytowy samochodowy. Oblicz swoją ratę!

Autor tekstu: , Data publikacji:

Podpisanie umowy kredytu na nowy samochód to poważna decyzja. Podjęcie zobowiązania finansowego na kilka lat wymaga rozpatrzenia wszystkich za i przeciw oraz określenia własnej zdolności kredytowej. Czasy, kiedy tego typu przemyślenia prowadzone były z kartką, ołówkiem i zwykłym kalkulatorem, należą do przeszłości. Odkąd w ramach SEAT Financial Services pojawił się internetowy kalkulator kredytowy samochodowy, znalezienie optymalnej wysokości rat stało się o wiele łatwiejsze.

Kalkulator kredytowy samochodowy – prościej się nie da

Kalkulator kredytowy samochodowy to aplikacja internetowa, która może mieć różne formy. Osoby szukające finansowania na samochody marki SEAT natrafią na nieskomplikowany i przyjazny kalkulator, dostępny między innymi na stronie internetowej tej lubianej marki. Kalkulator pozwala w kilku prostych krokach dostosować wysokość raty kredytu do swoich potrzeb i możliwości. Wystarczy wypróbować różne ustawienia „suwaków”, którymi zmienia się poszczególne dane, aby znaleźć satysfakcjonującą wysokość rat. Co więcej, SEAT Kredyt Moc Niskich Rat oparty jest na zasadzie finansowania z rynkową wartością końcową, co gwarantuje, że przy zakładanych parametrach kredytu na nowy samochód trudno byłoby znaleźć na polskim rynku niższe raty niż wskazane przez kalkulator kredytowy samochodowy.

Zastosowanie kalkulatora kredytowego samochodowego w praktyce

Nowy SEAT Ibiza w wersji podstawowej kosztuje 48 900 zł. Kalkulator kredytowy samochodowy wskazuje, że w ramach Kredytu Moc Niskich Rat rata wyniesie miesięcznie 393 zł. To dużo mniej niż 1 proc. wartości auta. Wystarczy „suwakami” ustawić następujące parametry w kalkulatorze:

  • okres kredytowania – 48 miesięcy,
  • wkład własny na poziomie 30 proc.,
  • roczny limit kilometrów na 20 tys.

Są to tylko przykładowe ustawienia. Każdy, kto korzysta z kalkulatora kredytowego samochodowego może poszukać własnych, aby znaleźć najbardziej optymalną dla siebie wysokość rat kredytu na nowy samochód.

Skąd te niskie raty?

Kredyt Moc Niskich Rat to kredyt z rynkową wartością końcową. Oznacza to, że w trakcie okresu kredytowania klient nie spłaca całej wartości swojego SEAT-a, a jedynie tę oszacowaną przez kredytodawcę utratę wartości samochodu w czasie umowy. Często ta kwota oscyluje wokół połowy wartości samochodu, w związku z czym raty mogą być ponad dwukrotnie niższe w porównaniu z klasycznymi kredytami samochodowymi. Dzięki temu dużo więcej konsumentów może pozwolić sobie na zakup nowego auta w kredycie w bogatej wersji wyposażenia, i korzystać z możliwości, jakie daje swobodne użytkowanie auta.