Już za tydzień Spanish Event

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nekera i Tourespana zapraszają na branżowe wydarzenie - Spanish Event.

Hiszpania jest wiodącym celem turystycznym na świecie, który wzbudza ogromne zainteresowanie w Polsce. Tylko w 2023 roku odwiedziło ją ponad 85 milionów podróżnych, wśród których Polska była jednym z głównych rynków źródłowych. Hiszpania pobiła w 2023 roku rekord liczby polskich turystów, przyjmując 1,87 miliona Polaków, co stanowi wzrost o 21,1% w porównaniu z rokiem 2022.

Kontynuując politykę dywersyfikacji rynków źródłowych, w strategię promocji turystycznej w roku 2024 po raz kolejny wpisano Spanish Event organizowany przez touroperatora Nekera wraz z Biurem Turystyki Ambasady Hiszpanii w Warszawie (Turespaña). O randze wydarzenia świadczy udział 13 hiszpańskich regionów turystycznych, 5 sieci hotelowych oraz 1 stowarzyszenia hotelarzy.  Uroczystego otwarcia dokonają Ambasador Hiszpanii w Polsce, Jego Ekscelencja Ramiro Fernández Bachiller.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 08-11.04.2024 w Warszawie i Katowicach.

Podczas eventu Turespaña przedstawi główne nowości dotyczące destynacji, jak również inne ważne i interesujące informacje dla agentów polskich biur podróży. Nekera natomiast zaprezentuje swoją szeroką ofertę produktową na lata 2024 i 2025, która obejmuje m.in.15 hiszpańskich kierunków wakacyjnych.

Wśród gości, którzy potwierdzili swój udział, znajdują się m.in. przedstawiciele regionów turystycznych, takich jak: Alicante, Andaluzja, Comunidad Valenciana, Costa Blanca, Costa Brava, Costa Calida,  Gran Canaria, La Palma, Lanzarote, Lloret de Mar, Salou, Teneryfa, Visit Benidorm i in. Podczas wydarzenia będą obecni także Sales Managerowie sieci hotelowych m.in. Climia, Iberostar, Landmar, Melia, Poseidon i in.Partnerami medialnymi w tym roku są Wasza Turystyka, Wiadomości Turystyczne i Turistico.pl, a partnerem technologicznym system rezerwacyjny MerlinX.

Agenci turystyczni, biorący udział w Spanish Event w stolicy, będą mieli również okazję zbliżyć się do słynnej hiszpańskiej gastronomii dzięki Adrianowi Stojewskiemu, znanemu polskiemu szefowi kuchni specjalizującemu się w kuchni hiszpańskiej. W ubiegłym roku Stojewski został pierwszym polskim uczestnikiem finału World Paella Cup w Walencji.

Kolejna, tegoroczna edycja Spanish Event wpisuje się już na stałe w kalendarium ważnych wydarzeń branżowych sektora turystycznego w Polsce. Zasięg imprezy wykracza już poza polski rynek i jest szeroko komentowany również w mediach zagranicznych – powiedział prezes Nekery Maciej Nykiel.