Rekomendacje zależne od liczby turystów?
Choć stolica województwa świętokrzyskiego ma wiele do zaoferowania, dalej trudno jej konkurować pod względem atrakcyjności i liczby odwiedzających turystów z takimi miastami, jak Kraków, Gdańsk czy Wrocław. Prawdopodobnie właśnie ilość osób odwiedzających Kielce jest jednym z powodów niskiej pozycji miasta w badaniu dotyczących reputacji polskich miast wojewódzkich, konkretnie w badaniu reputacji marki Premium Brand. Kielce znalazły się na ostatniej pozycji w zestawieniu uwzględniającym punktację łączną z pięciu kategorii!
A może ma na to wpływ szybkość rozwoju regionu? Raport dotyczący miast przyszłości dla biznesu można znaleźć tutaj.
Ranking miast wojewódzkich o najwyższej reputacji (zaczerpnięte z Raportu badania reputacji marki Premium Brand).
Źródło: www.brief.pl/artykul,3796,wroclaw_cieszy_sie_najlepsza_reputacja_a_kielce_najgorsza.html.
Oceniane były zaufanie do miasta, referencje osób odwiedzających, atmosfera medialna, zaangażowanie społeczne oraz warunki pracy, z jakimi kojarzy się miasto. W tym zestawieniu triumfował Wrocław przed Gdańskiem i Poznaniem, natomiast w ogonie stawki bezpośrednio przed Kielcami znalazły się Katowice, Białystok i Łódź. Nieco lepiej jest jeżeli weźmiemy pod uwagę ranking uwzględniający ilość osób odwiedzających miasto w ostatnich 12 miesiącach. Tu Kielce plasują się na 14 miejscu wśród 18 miast wojewódzkich (w badaniu zostały sklasyfikowane Bydgoszcz, Toruń, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra). Choć wyniki wspomnianego badaniu nie napawają zbytnim optymizmem to sami mieszkańcy największego miasta u podnóży Gór Świętokrzyskich, wydają się być ludźmi zadowolonymi, zwłaszcza w kwestii zmiany stanu cywilnego.
Im dalej, tym lepiej…
Wracając do tematu zadowolenia, w opozycji do niskiej oceny regionu mieszkańcy Kielc są w 100% usatysfakcjonowani z decyzji o zawarciu związku małżeńskiego. Tak przynajmniej twierdzą nowożeńcy przepytani przez Grupę Portali Weselnych. Ponadto 85% badanych uznało, że dzień, w którym wypowiedzieli sakramentalne „tak” był najpiękniejszym w ich życiu. Taki stan rzeczy może być spowodowany tym, że aż 75% ankietowanych podjęło decyzję o ślubie ze względu na miłość do partnera. Na dalszych miejscach znalazły się potrzeba bliskości (12%) i chęć założenia rodziny (11%), co pocieszające tylko 2% badanych działało pod presją wieku. Także w kwestii utrwalania wyjątkowych momentów kielczan cechuje wysoki poziom satysfakcji. Aż 75% osób jest zadowolonych ze zdjęć ślubnych, jakie otrzymało od fotografa, a 68% z filmów lub teledysków ślubnych.
To czy młoda para jest zadowolona ze swojej pamiątki ślubnej bardzo często zależy od tego, w jaki sposób wybierała usługodawcę. Fotografowie ślubni z Kielc i kamerzyści oprócz atrakcyjnej oferty powinni poprawić estetykę swojego portfolio, ponieważ narzeczeni z każdym rokiem przykładają coraz większą uwagę do tego czynnika. Dla porównania ceną kierowało się tylko 17% ankietowanych, a wysoką jakością prac 26% – komentuje Ewa Sztuczka z portalu fotograf-wesele.
Ponadto dla 23% ankietowanych pozytywne opinie w Internecie zostawione przez poprzednich klientów okazały się najistotniejszym czynnikiem. Dopiero w dalszej kolejności o wyborze decydowała atrakcyjna oferta (18%) oraz rekomendacje krewnych i znajomych (16%). W porównaniu z satysfakcją z decyzji o ślubie czy otrzymanych zdjęć i teledysków diametralnie różnie wygląda poziom zadowolenia kieleckich par z prezentów ślubnych. Zaledwie 14% uznało, że otrzymane rzeczy spełniły ich oczekiwania, co może być drogowskazem dla obecnych narzeczonych, że warto pomyśleć nad zrobieniem listy prezentów. Wśród najbardziej nietrafionych przedmiotów, jakimi obdarowano pary młode znalazły się m.in. ręczniki, piwo, puste koperty czy żelazko. Na szczęście sytuacja wygląda znacznie lepiej w przypadku podróży poślubnych. Aż 57% nowożeńców decyduje się na choćby krótki wypoczynek, a najchętniej odwiedzane miejsca to Hiszpania, Grecja, Włochy czy Turcja. Jesteście ciekawi jak zorganizować niezapomnianą podróż poślubną? Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule.
Również bardzo małej liczbie nowożeńców zwróciły się koszty uroczystości, tylko 25% zadeklarowało, że pieniądze z kopert pokryły wydatki związane ze ślubem. Całościowy budżet zawiera się w przedziale 20-40 tys. złotych. Szczegółowe wydatki można natomiast zobaczyć na poniższej infografice.