Komu może się przydać karta eSIM?

Autor tekstu: , Data publikacji:

eSIM to wirtualna karta SIM, z której można korzystać na kilku urządzeniach jednocześnie (na smartfonie, smartwatchu, tablecie czy laptopie), wystarczy ją pobrać i aktywować. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku usług telekomunikacyjnych, które sukcesywnie wypiera swojego poprzednika – tradycyjną, plastikową kartę SIM. Jakie zalety posiada karta eSIM? Komu szczególnie może się przydać?

eSIM – co to jest?

Karta SIM (Subscriber Identity Module – moduł identyfikacji abonenta) to nośnik danych z wbudowanym mikroprocesorem, który umożliwia zalogowanie się do sieci i korzystanie z usług operatora telekomunikacyjnego w telefonie komórkowym czy na innych sprzętach elektronicznych, np. routerze WiFi. Jeszcze do niedawna plastikową kartę SIM (Mini SIM, Micro SIM lub Nano SIM) należało fizycznie umieścić w urządzeniu. Od pewnego czasu możliwe jest korzystanie z eSIM.

Karta eSIM (Embedded SIM – wbudowana karta SIM) ma postać cyfrową – układy eSIM są na stałe umieszczone na płycie głównej. Aby rozpocząć korzystanie z telefonu, który obsługuje eSIM, należy pobrać kartę i ją aktywować, co zajmuje maksymalnie kilka minut. Istotne jest także, aby Twój operator komórkowy udostępniał usługi związane z eSIM.

Karta eSIM – zalety

Pierwszym operatorem, który uruchomił w Polsce obsługę kart eSIM dla klientów indywidualnych i biznesowych był Orange. To rewolucyjne rozwiązanie stopniowo wypiera tradycyjną kartę SIM i jest dostępne w coraz większej ilości modeli smartfonów czy smartwatchy.

Jakie są zalety korzystania z Orange eSIM?

  • Wygoda – możesz korzystać z jednego numeru na kilku urządzeniach, np. na telefonie oraz smartwatchu (gdy zapomnisz zabrać z domu swój telefon, możesz odbierać wiadomości i połączenia na zegarku).

  • Bezpieczeństwo – używanie skradzionego telefonu posiadającego kartę eSIM jest niemal niemożliwe (nie można jej usunąć, nie znając numeru PIN).

  • Spokój – eSIM zainstalowana na smartwatchu dziecka umożliwia szybki kontakt z pociechą bez konieczności używania telefonu. Można też w każdej chwili sprawdzić lokalizację urządzenia.

  • Troska o środowisko – korzystając z wirtualnej karty SIM zamiast plastikowej wersji, przyczyniasz się zmniejszenia śladu węglowego.

  • Mobilność – jeśli dużo podróżujesz, docenisz fakt, że eSIM działa w roamingu tak samo jak w kraju.

  • Swoboda – w urządzeniu możesz przechowywać kilka numerów telefonu, możesz też korzystać z tradycyjnej karty SIM i z eSIM jednocześnie.

Orange Flex eSIM – jak aktywować kartę?

eSIM to nowoczesna technologia, którą szczególnie docenią osoby szukające wygodnych rozwiązań – doskonale komponuje się z nowoczesną ofertą komórkową Orange Flex. Jeśli z niej korzystasz, możesz wybrać jeden z kilku planów komórkowych i zmieniać go w zależności od Twoich potrzeb, możesz też dzielić się GB ze znajomymi, a wszystkie formalności związane z podpisaniem umowy czy comiesięcznymi fakturami załatwiasz szybko i prosto – w aplikacji mobilnej (Orange Flex działa na zasadzie subskrypcji). Flex to oferta bez zobowiązań – rezygnujesz kiedy chcesz, bez okresu wypowiedzenia.

Poznaj szczegóły oferty Orange Flex i dowiedz się, na jakich urządzeniach działa eSim: https://flex.orange.pl/cechy/esim.

W apce zamówisz i aktywujesz również kartę eSIM. Podczas rejestracji wybierz tę opcję, następnie potwierdź swoją tożsamość, robiąc zdjęcie dowodu tożsamości oraz selfie, wskaż sposób płatności (oprócz karty kredytowej możesz też zdecydować się na płacenie BLIKiem), aktywuj usługę i gotowe!