La PARISIENNE by Sofitel, czyli paryskie gwiazdy w Warszawie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Brigitte Bardot, Catherine Deneuve i Sophia Loren w Warszawie? Wystawa La Parisienne by Sofitel, którą w warszawskim hotelu Sofitel Victoria będziemy gościć od 23 marca to zaproszenie w niezwykłą podróż w czasie do Paryża, stolicy mody i kultury. Towarzyszyć będą sławne aktorki, projektantki, modelki oraz zawsze pełne elegancji i stylu Paryżanki.

Wśród 32 prezentowanych zdjęć są m.in. zdjęcia z kolekcji francuskiego magazynu Paris Match. Autorem niektórych z nich jest znany fotograf Emanuele Scorcelletti. Do udziału w wystawie zaproszeni zostali również młodzi fotografowie amatorzy i profesjonaliści, autorzy zwycięskich prac w konkursie „La Parisienne”. Ich zdjęcia nadają prezentowanej kolekcji współczesny wymiar. Dzięki temu wystawa zyskuje charakter ponadczasowy.

Nieustająco piękny Paryż, bez względu na porę, stał się idealnym tłem dla takich ikon kobiecości jak: Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, Coco Chanel, Sophia Loren, Monica Bellucci, Charlize Theron, Juliette Binoche i wielu innych. Tę niezwykłą galerię kobiet uzupełniają zdjęcia równie intrygujących chociaż w większości anonimowych Paryżanek. Szczególną nostalgię zdecydowanie wywołują czarno-białe zdjęcia z lat 50. i 60. To one przykuwają największą uwagę zwiedzających. Jednak w konfrontacji ze współczesnymi obrazami pozwalają każdemu stworzyć swoją własną definicję Paryża.

Na wystawę od 23 marca 2017 r. zaprasza Sofitel Warsaw Victoria. Warszawa to już kolejne po Paryżu, Londynie i Amsterdamie miasto, w którym gości La Parisienne by Sofitel. W dalszą podróż wyruszy w maju do Budapesztu a następnie Lizbony.

Jane Fonda. Fot. Francois Pagis

Geneviève Page. Fot. Philippe-Le-Tellier