Norway Lights. Aplikacja z prognozą zorzy polarnych

Autor tekstu: , Data publikacji:

Chciałbyś wiedzieć kiedy pojechać do Norwegii Północnej żeby zobaczyć zorzę polarną? Teraz jest to prostsze dzięki aplikacji na smartfony z prognozą zorzy „Norway Lights”. Aplikacja jest darmowa i może ją pobrać każdy.

Zobaczenie tańca zorzy na niebie to jedno z tych niepowtarzalnych doświadczeń w życiu, które warto przeżyć – mówi Per-Arne Tuftin, dyrektor norweskiej organizacji turystycznej Innovation Norway. – Aplikacja, którą przekazujemy w ręce użytkowników ma ułatwić większej ilości osób zobaczenie tego zjawiska.

Obecnej zimy oraz w kolejnym roku nadal przewidywane są świetne warunki do obserwowania Aurora borealis. Według czytelników Lonely Planet Norwegia to najlepszy i najłatwiej dostępny kraj, w którym można zaobserwować zorzę. Pas występowania zórz polarnych obejmuje obszar Norwegii Północnej od wysokości Lofotów aż po Przylądek Północny.

Aplikacja na smartfony, która pomoże w polowaniu na zorzę polarną nazywa się „Norway lights” i ma wersję zarówno na systemy Android jak i iOS. Pozwala przewidywać zorzę nawet na kilka dni do przodu.

norway lights