Nowy terminal na Okęciu już w piątek?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Niewykluczone, że już w piątek rano pierwsi pasażerowie, odlatujący i przylatujący na warszawskie lotnisko im. Chopina będą mogli skorzystać z nowego przebudowanego terminalu numer 2.

Jak zmieni się lotnisko Chopina po otwarciu nowego terminalu? Przede wszystkim, jak zapewniają władze lotniska, maja się zmniejszyć kolejki do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory w porze porannego szczytu, nawet przy pełnej obsadzie stanowisk w terminalu numer 1, można było spędzić w kolejce nawet 45 minut. Dzięki otwarciu nowego terminalu przybędzie osiem nowych stanowisk. Dodatkowo w nowej hali znajdzie się także 48 stanowisk check-in – tutaj będą odprawiani m.in. pasażerowie Wizz Air, Emirates, Qatar a także przewoźnicy czarterowi.

Kolejne ułatwienie to oddanie do użytku podziemnego łącznika z terminalu do stacji kolejowej. Do tej pory, by dostać się z niej do terminalu, trzeba było wyjść na zewnątrz i kluczyć z bagażami między ograniczeniami związanymi z przebudową terminalu numer 2.

Zacznie też po wieloletniej przerwie działać taras widokowy, który pamiętają zapewne starsi pasażerowie. Wstęp na niego będzie darmowy, obok znajdzie się ogólnodostępna restauracja i kawiarnia.

Dzięki nowemu terminalowi przepustowość lotniska Chopina zwiększy sie do 22 milionów podróżnych rocznie.