Panorama Sky Bar w Marrottcie w nowej odsłonie

, Data publikacji:

To jedno z najbardziej ikonicznych barów i miejsc w Warszawie. Położony na 40 piętrze hotelu Marriott od 1989 roku jest mekką lubiących nie tylko życie nocne. Kilka dni temu, po remoncie, który kosztował ponad dwa miliony złotych, mamy okazję podziwiać panoramę Warszawy z nowej perspektywy.

Zlokalizowany na 40. piętrze od samego początku cieszył sie ogromną popularnością ze względu na wspaniałe widoki na północno-wschodnią Warszawę, wraz ze spektakularnym widokiem na Pałac Kultury i Nauki. Z okien położonego 140 metrów nad ziemią baru, który jest jednocześnie najwyżej położonym barem w Polsce, można podziwiać między innymi Stadion Narodowy, Wisłę oraz Łazienki Królewskie. Rocznie zespół Panoramy obsługuje blisko 70 000 gości.

W ostatnich 25 latach polskiej wolności Panoramę upodobali sobie celebryci, sportowcy, biznesmeni i politycy. Dość powiedzieć, że jego bywalcem był Ryszard Krauze, na okolicznych piętrach swoje rozdziały miała jedna z największych afer w II RP, z udziałem wielu polityków.

Przygotowania do remontu trwały bez mała rok czasu, sam remont 4 tygodnie. Za projekt wystroju odpowiedzialna była firma Kaczmarek Studio. Nowoczesne formy oraz specjalnie zaprojektowana dla Panoramy wykładzina przedstawiająca ulice Warszawy z lotu ptaka to elementy, które obecnie dominują w szaro-beżowej kolorystyce baru. Koncepcja Panoramy w wystroju nawiązuje do pulsu miasta. Koszt inwestycji to blisko 1 900 000 zł.

Znani na otwarciu nowej Panoramy

Znani na otwarciu nowej Panoramy

Nowa Panorama Sky Bar specjalizuje się w samodzielnie infuzowanych alkoholach przygotowanych na bazie ziół, przypraw i owoców. Nowe flagowe 8 koktajli swoją nazwę czerpie ze znanych warszawskich miejsc, zabierając gości w podróż po smakach Warszawy. I tak, amatorzy części historycznej mogą spróbować koktajli o nazwach Zamek Królewski, Pod Mostem Poniatowskim czy Plac Starego Miasta, natomiast zwolennicy nie tak odległej historii chętnie sięgną po Pałac Kultury. Lokalne nazwy drinków sprawiają, że Panorama sama w sobie staje się jednym z symboli Warszawy. Zespół barmanów przeszedł specjalne szkolenie pod okiem międzynarodowego mistrza w swoim fachu. Sześć dni w tygodniu swój kunszt muzyczny prezentuje śmietanka warszawskiej sceny klubowej. Raz w miesiącu wieczory uświetniać będzie Magdalena Sztencel – tancerka na szarfie – finalistka programu Mam Talent.

025