Poznaj możliwości, jakie daje wynajem wirtualnego biura

Autor tekstu: , Data publikacji:

Planujesz założyć działalność gospodarczą? Masz już firmę, ale chcesz zoptymalizować koszty w legalny sposób? Pomyśl nad wyborem nowoczesnego rozwiązania biznesowego, jakim jest wynajem wirtualnego biura. Dzięki temu masz szansę zlokalizować siedzibę firmy w dowolnym miejscu. Nawet w ścisłym centrum Warszawy. Na czym to polega? Wyjaśniamy.

Odkrywamy karty, czyli czym jest idea wirtualnego biura?

W tradycyjnych modelach biznesowych posiadanie imponującej wielkością siedziby firmy umacniało jej pozycję konkurencyjną. Za poważnego właściciela uważano takiego, który na co najmniej kilku hektarach postawił wielkopowierzchniową halę produkcyjną. Dysponowanie majątkiem trwałym ma oczywiście swoje zalety i czasami jest konieczne, zwłaszcza gdy to wynika z charakteru działalności.

Świat jednak idzie do przodu i dawne fundamentalne prawa rynku należy zaktualizować. W coraz bardziej zwirtualizowanej gospodarce materialność siedziby przedsiębiorstwa nie jest warunkiem sine qua non sukcesu. Dzieje się tak między innymi za sprawą rozwoju usług świadczonych przez Internet, branży kreatywnej oraz e-commerce.

Mimo wszystko prężne firmy potrzebują silnych argumentów przekonujących o prestiżu współpracy z nią. Gdy dawniej była nią siedziba organizacji, dziś pozytywny wizerunek kształtuje adres, pod którym zarejestrowane jest przedsiębiorstwo. W tym właśnie miejscu należy wspomnieć o biurze wirtualnym. To idea zrównania rzeczywistej lokalizacji firmy z adresem wirtualnym, którym mogą posługiwać się właściciele spółki lub przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność.

Wirtualne biuro na Powiślu. Skorzystaj z wyjątkowej szansy

Wyjaśnijmy to na przykładzie. Wiadomo, że stolicą polskiego biznesu pozostaje Warszawa, głównie ze względu na koncentrację kapitału i bliskość najważniejszych instytucji państwowych. Status miasta pozwala przyciągać nie tylko krajowych, ale i międzynarodowych inwestorów. Niestety, nie wszyscy przedsiębiorcy są w stanie przenieść się do stolicy lub ich początkowe obroty nie pozwalają opłacić wysokiej stawki czynszu najmu.

Natomiast wybór wirtualnego adresu w Warszawie to okazja na uzyskanie wymiernych korzyści dla przedsiębiorstwa. Firmy obsługujące biuro wirtualne pomagają w rejestracji działalności, mogą zapewnić kompleksową obsługę sekretariatu oraz oddają do dyspozycji świetnie wyposażoną bazę do prowadzenia konferencji i szkoleń. To przydatna opcja, gdy raz na jakiś czas zdalny zespół musi omówić priorytety działań na kolejne miesiące.

Jeśli chcesz wynająć wirtualne biuro w Warszawie, możesz to zrobić nie tylko na obrzeżach miasta. Wiele firm oferuje atrakcyjne lokalizacje w ścisłym centrum. Wirtualne Biuro Wisła oddaje do dyspozycji adres na Powiślu przy ulicy Solec. To doskonałe miejsce  na prowadzenie działalności z dowolnej lokalizacji. Także dlatego, że pośrednicy oferują poza obsługą sekretariatu również pomoc w sprawach księgowych. Pomyśl już dziś o idei biura wirtualnego i postaw na elastyczne rozwiązania biznesowe.