Poznań i Szklarska Poręba, czyli nowe inwestycje grupy Residor w Polsce

Autor tekstu: , Data publikacji:

Park Inn by Radisson w Poznaniu oraz ośrodek narciarsko-wypoczynkowy Radisson Blu Resort & Spa w Szklarskiej Porębie – to dwie duże nowe inwestycje, które dołączą w przyszłości do portfela grupy Carlson Residor w Polsce.

Pierwsza zostanie oddana do użytku w drugim kwartale 2017 roku, druga zaś z końcem 2018 roku.
– Cieszymy się ze wzmocnienia naszego portfolio w Polsce, gdzie obecnie posiadamy 7 hoteli i tworzymy kolejne. Polska ma jedną z najsilniejszych gospodarek w Europie o pozytywnej perspektywie na przyszłość. Chcemy wspierać rozwój kraju i dalej rozwijać naszą sieć wspólnie z naszymi partnerami – mówi Wolfgang M. Neumann, prezes i dyrektor generalny Rezidor.

Polska jest dla Rezidora, właściciela znanych hoteli Radisson Blu, kluczowym rynkiem. Podczas konferencji w Warszawie zostały zaprezentowane najnowsze lokalizacje w naszym kraju. Przedstawili je Elie Younes, starszy wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. rozwoju w The Rezidor Hotel Group oraz Valerie Schuermans, dyrektor ds. rozwoju sieci, The Rezidor Hotel Group.
– Podjęte inwestycje są zgodne z naszą strategią rozwoju, która zakłada ciągłe powiększanie naszej nowoczesnej sieci hoteli w najlepszych polskich lokalizacjach – mówili szefowie Residora.

Park Inn by Radisson Poznań zostanie otwarty w jednym z największych, najstarszych i najlepiej prosperujących miast w Polsce. Ulokowany niedaleko Starego Miasta na popularnej ulicy Garbary, zaoferuje 166 pokoi gościnnych, restaurację, lobby bar, 4 sale konferencyjne, siłownię oraz parking. Obiekt będzie przeznaczony dla osób podróżujących w celach służbowych oraz wypoczynkowych. Poznań jest oddalony od Warszawy o 275 kilometrów. Stolica Wielkopolski jest bardzo ważnym centrum wydarzeń kulturowych, biznesowych oraz studenckich.
– Po przejrzeniu kilku propozycji, zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z Carlson Rezidor, ponieważ marka Park Inn by Radisson najbardziej pasuje do miasta Poznań – skomentował Hanan Mor, Prezes Hanan Mor Group i właściciel nieruchomości.

Z kolei Radisson Blu Resort & Spa Szklarska Poręba zostanie utworzony w okręgu jeleniogórskim, bardzo popularnym regionie wypoczynkowym w południowo-zachodniej Polsce, usytuowanym prawie 450 kilometrów od Warszawy i łatwo dostępnym z Czech i Niemiec. Region ten uznawany jest za jedno z najpopularniejszych miejsc dla narciarzy, jako dobra i tania alternatywa dla Alp, a także doskonałe miejsce do wspinaczki górskiej czy jazdy na rowerze. Hotel zaoferuje 180 pokoi (zostaną wybudowane w dwóch etapach), lobby bar, restaurację, bar na dachu budynku, sale konferencyjne o powierzchni prawie 1200 m2, siłownię, basen kryty, strefę SPA, klub zabaw dla dzieci, przechowalnie nart i rowerów oraz parking.