Przesyłki za pobraniem. Sprawdź korzyści dla klientów

Autor tekstu: , Data publikacji:

W czasach intensywnego rozwoju internetu i możliwości dokonywania za jego pośrednictwem zakupów zdalnych, bardzo ważna jest wiedza na temat tego, jakie przesyłki wybierać w sklepach, by na tym maksymalnie skorzystać. Jedną z popularniejszych form wysyłek są tzw. paczki pobraniowe: czym różnią się one od innych i jakie mają zalety szczególnie w oczach nieufnych klientów?

Paczki pobraniowe – to warto wiedzieć!

Większość sklepów internetowych oferuje dzisiaj możliwość dostawy zakupionego u nich produktu na kilka różnych sposobów. Najczęściej są to przesyłki zwykle, wysyłane Pocztą Polską lub za pomocą usług szybkiego kuriera, opcja dostarczenia paczki do bankomatu lub dostawa prosto do domu, ale bez uprzedniego zapłacenia za towar. Ta ostatnia możliwość to nic innego, jak właśnie przesyłka pobraniowa. Klient płaci za nią dopiero wtedy, gdy kurier wręczy mu paczkę prosto do rąk. Ponieważ jest to bardzo popularna forma dostawy towarów zamawianych w internecie, różne sklepy korzystają tu z usług firm kurierskich dzięki którym mają pewność szybkiego dowozu produktów do klientów i tym samym otrzymania za nie płatności pobieranej na miejscu przez kuriera. Główną korzyścią takich przesyłek dla klienta jest fakt, że nie musi on z góry płacić za towar i jeśli nie ma zaufania do płatności internetowych, albo nigdy dotąd ich nie robił, to wystarczy, że wręczy kurierowi gotówkę i nie musi stresować się nauką nowych umiejętności w internecie.

Pierwsze zakupy w nowym sklepie: pobranie czy płatność z góry?

Po pobraniową formę płatności najchętniej sięgają klienci, którzy kupują w danym sklepie towar po raz pierwszy i nie mają pewności, co do wiarygodności firmy. Zamiast ryzykować opłatę wnoszoną z góry i denerwować się tym, czy sklep ich nie oszuka, czy paczka dojdzie czy nie, wybierają opcję zapłacenia przy odbiorze. Najczęściej taką możliwość wykorzystują raz, ponieważ z zasady paczki pobraniowe są nieco droższe od tych opłacanych z góry, dlatego po zweryfikowaniu rzetelności sklepu przy kolejnych zakupach można już swobodniej zadecydować o opłacie tradycyjnej.

Inna sytuacja jest wówczas, gdy klientowi zależy na bardzo szybkiej dostawie i nie może poczekać dłużej na paczkę pobraniową. W takim momencie warto skorzystać z przesyłek ekspresowych oferowanych np. przez takich kurierów, jak firma http://lepszykurier.pl/przesylka-kurierska-expresowa/ dzięki którym ma się pewność, że zamówione produkty dotrą na czas. Tego rodzaju sytuacje zdarzają się najczęściej wtedy, gdy klienci przypominają sobie o zakupach na ostatnią chwilę np. zapomniany prezent rocznicowy dla żony, urodziny dziecka czy inne ważne okazje. W tym momencie dobrze jest sprawdzić opinie o danym sklepie w internecie i jeśli jest ich wiele i są w większości dobre, wtedy można swobodniej zrezygnować z przesyłki za pobraniem właśnie na rzecz super szybkiej dostawy kurierem ekspresowym. Dobrze jest też przed dokonaniem zamówienia upewnić się, co do jego ceny, tak, żeby mieć pełną świadomość dodatkowego kosztu doliczonego do ceny zakupionych artykułów.