Radisson Resort Kołobrzeg. Nowy hotel nad polskim morzem

Autor tekstu: , Data publikacji:

To już piętnasta inwestycja sieci Radisson w Polsce. Radisson Resort Kołobrzeg, położony w cichej, przytulnej okolicy na wschód od centrum miasta, to nowa propozycja na wakacje na plaży na Pomorzu Zachodnim i pierwszy hotel w Kołobrzegu z własnym parkiem wodnym.

209 pokoi i apartamentów w Radisson Resort Kołobrzeg czerpią inspirację z lokalizacji przy plaży i charakteryzują się minimalistycznym i jasnym wystrojem, inspirowanym morzem i parkami przyrody, które sąsiadują z hotelem. Pokoje urządzone są w skandynawskim stylu i ozdobione grafikami autorstwa polskiej artystki Zuzanny Zakrzewskiej. Wszystkie posiadają balkony.

Hotelowy park wodny oferuje dwa kryte baseny i podgrzewany basen odkryty, zjeżdżalnie zewnętrzne i wewnętrzne, wanny z hydromasażem oraz przestronną strefę relaksacyjną z leżakami. Na dachu hotelu goście mogą popływać w basenie bez krawędzi, opalać się i podziwiać Morze Bałtyckie. W hotelowym spa znajduje się łaźnia parowa oraz osiem gabinetów zabiegowych.

Jeśli chodzi o wyżywienie, Radisson Resort Kołobrzeg oferuje wybór regionalnej kuchni, z naciskiem na dania rybne. Stylowa restauracja à-la-carte – Persante – bierze swoją nazwę od rzeki o tej samej nazwie i koncentruje się na kuchni lokalnej ze składnikami pochodzącymi z regionu zachodniopomorskiego, a międzynarodowa restauracja bufetowa Salmo oferuje dania na każdy gust. Bar przy basenie serwuje orzeźwiające napoje oraz przekąski a Lobby Bar ze swobodną atmosferą jest idealnym miejscem na koktajl, lżejsze przekąski i ciasta.

Kołobrzeg jest największym kurortem w Polsce i stolicą uzdrowiskową kraju, odwiedzanym przez ponad milion turystów rocznie. Na 11-kilometrowym wybrzeżu plaże mają szerokość do 100 metrów, zapewniając wystarczająco dużo miejsca dla plażowiczów nawet podczas ruchliwych letnich miesięcy. Radisson Resort Kołobrzeg położony jest w spokojniejszej części miasta, w sąsiedztwie Parku Aleksandra Fredo, w którym przez całe lato odbywają się koncerty. Plaża znajduje się 500m od hotelu.