Wrocław – miasto o wzorowej reputacji

, Data publikacji:

Wrocław uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i patrząc, jak wyglądają jego najpopularniejsze zakątki nie sposób nie zgodzić się z tą opinią. Pewnie dlatego Wrocław może również pochwalić się dużą liczbą turystów, a także nienaganną reputacją.

Wrocław numerem jeden w Polsce

Wrocław wyprzedził Kraków i Warszawę zdobywając aż 75 punktów (najwięcej) w badaniu reputacji miast przeprowadzonym dla marki Premium Brand w dniach od 19 do 22 lutego 2016 roku przez agencję badawczą Maison&Partners na panelu badawczym Ariadna. Pomiar metodą CAWI został wykonany na próbie losowo-kwotowej. Przebadano w sumie ponad 1000 osób z całej Polski w wieku powyżej 18 lat. Ankietowani mogli ocenić poziom zaufania do danej miejscowości, chęć polecenia czy towarzyszącą miastu atmosferę medialną. Ponadto brano pod uwagę zaangażowanie mieszkańców czy warunki pracy. Na podstawie otrzymanych ocen oszacowano wskaźnik reputacji (1-100 punktów). W ostatecznym zestawieniu pojawiają się miasta, które miały minimum 60 punktów. Jak na tle 18 konkurentów (województwo lubuskie i kujawsko-pomorskie ma główne organy administracyjne podzielone między dwa miasta) poradził sobie Wrocław?

screen27

źródło: www.premiumbrand.com.pl/aktualnosci

W rankingu generalnym znalazł się na pierwszym miejscu! Wyprzedził Gdańsk (73 pkt.), Poznań (72 pkt.), Kraków (70 pkt.) oraz Warszawę (69 pkt.). Warto jednak zauważyć, że różnice między poszczególnymi miejscowościami są zaledwie kilku punktowe. Wrocław znalazł się również na wysokich pozycjach w dwóch innych zestawieniach. Na trzeciej pozycji (23%) jako jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc. Tym razem w czołówce znalazła się Warszawa (29%) i Kraków (27%). Ponadto Wrocław jest drugim w kolei najchętniej rekomendowanym miastem (15%), wyprzedził go Kraków (18%). W ogólnym rankingu bardzo słabo wypadły natomiast Kielce, Łódź i Katowice.

Zobacz także: Czy Łódź jest chętnie odwiedzanym miastem?

Co ciekawe, zestawiając ranking miast wojewódzkich ze średnią zarobków w poszczególnych lokalizacjach można zauważyć że praktycznie te same miasta znajdują się w czołówce obu sondaży. Wyjątkiem są Katowice. Więcej informacji na temat wysokości zarobków w Polsce w poszczególnych regionach można zobaczyć na stronie: http://wynagrodzenia.pl/gus_mapa.php.

152

źródło: wynagrodzenia.pl

 

Ślub w mieście stu mostów

W ubiegłym roku Grupa Portali Weselnych przeprowadziła sondaż, który dotyczy między innymi wrocławskich nowożeńców. Ponad 500 osób z całej Polski wypowiedziało się na temat swoich preferencji ślubnych, sposobu wyboru usługodawców, wysokości budżetu czy pierwszych miesięcy po zawarciu związku małżeńskiego.

Aż 91% mieszkańców województwa dolnośląskiego uważa, że dzień ślubu był tym najpiękniejszym w ich życiu. Niestety 15% respondentów żałuje decyzji o zawarciu związku małżeńskiego. Być może dlatego, że 2% osób zdecydowało się na ślub pod presją wieku, a 30% ze względu na chęć założenia rodziny. Na szczęście aż 54% wypowiedziała sakramentalne „tak” z miłości do partnera – komentuje Ewa Sztuczka z portalu fotograf-wesele.pl.

Pary z Wrocławia najchętniej wybierają sierpień na termin ceremonii. Natomiast sama organizacja tego wyjątkowego wydarzenia zajmuje im od roku do dwóch lat. Nie oszczędzają też na przygotowaniach.

Najwięcej ankietowanych zamyka swój budżet ślubny w kwocie od 20 do 40 tys. złotych. Bywają też bardzo oszczędne pary, które wydają mniej niż 10 tys. złotych (1%), ale też takie, które przeznaczają na ten cel więcej niż 60 tys. złotych (6%). Narzeczeni najwięcej wydają na oprawę muzyczną (3-4 tys. złotych) oraz na zdjęcia i filmy ślubne (2-3 tys. złotych). Znacznym wydatkiem jest też suknia pani młodej, której cena waha się często między 2-4 tys. złotych – dodaje Ewa Sztuczka z portalu fotograf-wesele.pl.

Warto dodać, że aż 99% ankietowanych jest zadowolonych ze swoich zdjęć ślubnych, a 84% z teledysków i filmów. Oznacza to, że często jakość idzie w parze z wyższą ceną usług. Więcej informacji można znaleźć na poniższej infografice.

slub