Prognoza pogody na długi weekend majowy. Deszcz czy słońce?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Krem z filtrem i parasol... Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna pogoda na długi weekend majowy, będzie w kratkę. Doświadczymy chłodu i ciepła, deszczu i słońca, a aura zmieniać się będzie z dnia na dzień.

Nastał w końcu upragniony weekend majowy. Kluczową sprawą jest jednak pogoda, to ona zadecyduje, czy wypoczynek w kraju będzie przyjemny. Warto więc przyjrzeć się prognozie w trzech najchętniej wybieranych na majówkę kierunkach turystycznych. Zaznaczamy, że prognozy mają to do siebie, że lubią się zmieniać. Dlatego trzymajmy kciuki.

Prognoza na weekend majowy w górach

W Zakopanem 1 maja przywita nas pogodnym porankiem o temperaturze 7°C. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 17°C. Niebo ma być lekko zachmurzone. Wieczorem  14°C , bez deszczu. Wiatr powieje z zachodu. 2 maja podobnie, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. 3 maja nastąpi ochłodzenie. Od 5°C rano, przez 13°C w ciągu dnia, po 5°C wieczorem. 4 maja czyli ostatni dzień długiego weekendu obudzi nas porankiem o temperaturze 3°C, w ciągu dnia 10°C, a wieczorem zaledwie 1°C. Możliwy przelotny deszcz.

Prognoza na weekend majowy na Mazurach

Nad wielkimi jeziorami 1 maja będzie pogodny. Temperatura od 5°C rano, przez 17°C w ciągu dnia, po 3°C wieczorem. Bez deszczu. Słaby wiatr powieje z zachodu. W nocy możliwe przymrozki. 2 maja ochłodzenie. Od 1°C rano po 13°C w ciągu dnia i 2°C wieczorem. W nocy 1°C. 3 maja pogoda się utrzyma. W nocy przymrozek – 1°C. W ciągu dnia maksymalnie 13°C, wieczorem 10°C. W nocy możliwy deszcz. 4 maja  może jeszcze padać.  Od 0°C rano, do 13°C w ciągu dnia, a wieczorem 5°C.

Prognoza na weekend majowy nad morzem

1 maja nad morzem przywita nas zachodnim wiatrem. Od 3°C rano, przez 15°C w ciągu dnia po 7°C wieczorem. Zza chmur wyglądać będzie słońce. W nocy 2°C. 2 maja pogoda się ochłodzi.   Od 3°C rano, przez  13°C w ciągu dnia, po 3°C wieczorem. Przelotne opady deszczu. W nocy możliwe przymrozki. Przewidywana temperatura na 3 maja to 3°C rano, 15°C w ciągu dnia i 5°C wieczorem. W nocy 3°C. 4 maja  podobnie, od 5°C rano, przez 12 °C w ciągu dnia po 4 °C wieczorem. Na niebie pojawi się trochę więcej chmur.