Qatar Airways: Ateny – Nowy Jork od połowy 2013

Autor tekstu: , Data publikacji:

Katarskie linie lotnicze Qatar Airways zapowiadają uruchomienie od połowy 2013 r. regularnego połączenia między Atenami i Nowym Jorkiem. Z hubu w Doha, przewoźnik wykonuje aktualnie dwa rejsy dziennie do stolicy Grecji.

Ateny są jednym z najważniejszych spośród 31 portów lotniczych w europejskiej siatce połączeń katarskiego przewoźnika.

Uruchomione w 2004 r. początkowo, cztery rejsy tygodniowo zostały trzy lata temu zwiększone, pomimo odczuwanego w Grecji kryzysu finansowego, do dwóch połączeń dziennie.Biorąc pod uwagę bezwzględną liczbę pasażerów obsłużonych z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Atenach, przewozy na trasie Doha – Ateny po raz pierwszy w historii lotniska, były wyższe od ruchu do Nowego Jorku.

Aktualna flota Qatar Airways składająca się ze 114 nowoczesnych samolotów, umożliwia przewoźnikowi połączenia ze 121 kluczowymi destynacjami w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Południowej.Wdrażana od 2012 r. strategia globalnej ekspansji pozwoliła na rozbudowanie siatki połączeń Qatar Airways o nowe trasy do Azerbejdżanu, Gruzji, Rwandy, Chorwacji, Iraku, Australii, Tanzanii, Myanmar, Serbii i Mozambiku.

Od 5 grudnia br. Qatar Airways uruchomią rejsy do Polski, a w 2013 r. połączenia do Kambodży i Chicago.