Czarna lista linii lotniczych uaktualniona

Autor tekstu: , Data publikacji:

Czarna lista linii lotniczych opublikowana przez Komisje Europejską została wzbogacona o nowych przewoźników posiadających certyfikaty wydane w Erytrei, państwie w Afryce Wschodniej.

W komunikacie Komisji Europejskiej czytamy, ze musiała ona zapobiec ryzyku. Konieczne było wprowadzenie zakazu wykonywania przewozów przez wszystkich przewoźników lotniczych, posiadających certyfikaty wydane w Erytrei, ze względu na nierozstrzygnięte zastrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa, oraz z uwagi na brak odpowiednich środków ograniczających ryzyko oczekiwanych od właściwych organów Erytrei.

Komisja poinformowała, że poprawiło się bezpieczeństwo w Mauretanii i możliwe stało się wykreślenie z wykazu wszystkich przewoźników lotniczych posiadających certyfikaty wydane w tym państwie. To samo miało miejsce w przypadku jordańskiego przewoźnika Jordan Aviation, który również został wykreślony z wykazu.

Komisja odnotowała znaczne postępy w Libii, ale władze libijskie przystały na to, by przewoźnicy libijscy nie mogli wykonywać przewozów do Europy, dopóki cały proces ich ponownej certyfikacji nie zostanie zakończony w sposób, który nie budzi zastrzeżeń Komisji.