Rekordowy wynik Boeinga

Autor tekstu: , Data publikacji:

Amerykański producent samolotów Boeing rozwija swoją działalność w zawrotnym tempie. Tylko w styczniu z linii produkcyjnej fabryki zjechało dziesięć Boeingów 787 Dreamliner.

Samolot Boeing 787-8 wyprodukowany na zamówienie meksykańskiego przewoźnika Aeromexico jest 155 maszyną tego typu, która zjechała z linii produkcyjnej amerykańskiej fabryki. Produkcja dreamlinerów na poziomie 10 samolotów miesięcznie stanowi 100proc. wzrost względem ilości maszyn oddanych do użytku w listopadzie 2012r. Dreamliner 787 zamówiony przez Aeromexico ma obsługiwać połączenia na trasie Mexico City – Londyn Heathrow.

Wynik 10 samolotów miesięcznie nie spowodował jednak, że amerykanie osiedli na laurach. Obecnie władze Boeinga zwiększają wysiłki tak, aby do 2016r. wynik ten zwiększył się do 12 sztuk miesięcznie oraz do 14 do końca dekady. Do tej pory w zintensyfikowanym procesie zamówień B787-8 producent dostarczył 115 maszyn zamówionych przez 16 klientów, a cała pula zamówień opiewa na ponad tysiąc sztuk samolotów zamówionych przez 60 różnych linii. Aktualnie Boeing 787-8 produkowany jest w dwóch lokalizacjach w Everett w stanie Waszyngton oraz w North Charleston w Karolinie Południowej.

-Ten wzrost odzwierciedla stale rosnący popyt na B787-8 na świecie. Jednocześnie uważam, że elementem niezbędnym do osiągnięcia tak wysokiej stopy produkcyjnej było zdyscyplinowane podejście połączone z doskonałą umiejętnością pracy zespołowej naszych pracowników – powiedział Larry Lofits, wiceprezes Boeing Commercial Airplanes.