Aerolineas Argentinas modernizuje swoją flotę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Argentyński przewoźnik sfinalizował umowę kupna 20 nowych samolotów typu Boeing 787-800. Kontrakt pomiędzy spółką, a Boeingiem jest reakcją linii na stale rosnący na rynku argentyńskim popyt na usługi lotnicze.

Uroczyste podpisanie umowy opiewającej na kwotę 1.8 mld dolarów odbyło się wczoraj (wtorek 22.10) w Buenos Aires w obecności przedstawicieli obydwu firm. Porozumienie przewidujące dostawę 20 nowych maszyn jest elementem przeprowadzanej przez Aerolineas Argentinas strategii modernizacji floty oraz polepszania jakości oferowanych usług.

Boeingi 787-800 tak samo jak dotychczasowe maszyny latające we flocie argentyńskiego przewoźnika są samolotami wąskokadłubowymi jednak ze względu na większą pojemność zapewnią możliwość płynnej obsługi zarówno krajowych jak i regionalnych tras. Zakup nowych maszyn ma wpłynąć ponadto na rozwój argentyńskiej infrastruktury komunikacyjnej i turystyki.

Współpraca pomiędzy Boeingiem a Aerolineas Argentinas sięga początku lat 50. XX wieku kiedy amerykański producent dostarczał przedsiębiorstwu z Ameryki Południowej samoloty pasażerskie typu Douglas DC – 3. – To porozumienie ma na celu sprostanie stale rosnącemu popytowi na usługi lotnicze w naszym kraju, a także wymianę przestarzałej już jak na obecne standardy floty – powiedział Mariano Recalde, prezes Aerolineas Argetninas.