Dubai Airshow 2013 – co zaprezentuje Qatar Airways?

Autor tekstu: , Data publikacji:

W nadchodzących targach lotnictwa w Dubaju, które odbędą się pomiędzy 17, a 23 listopada Qatar Airways zaprezentuje trzy kategorie maszyn. Na wystawie katarskiego przewoźnika zobaczymy samoloty pasażerskie, towarowe oraz indywidualne odrzutowce dedykowane klientom VIP.

Przedsiębiorstwo z Półwyspu Arabskiego reprezentować będą Boeing 787 Dreamliner (pasażerski), Airbus A330F (towarowy) oraz ten, na który z dużą dozą prawdopodobieństwa wyczekiwać będzie w niecierpliwości znakomita większość uczestników spotkania czyli VIP-owski Bombardier Global 5000.

Pasażerski Dreamliner latający we flocie Qatar Airways może zabrać na pokład 254 pasażerów z czego 22 w klasie biznes. Pomimo występujących na rynku lotniczym problemów z Boeingami 787 władze Qatar Airways zdają się być zadowolone z eksploatacji tych maszyn. Zadowoleniu Katarczyków z Dreamlinerów dowodzi fakt, iż samoloty te po raz kolejny po ubiegłorocznych edycjach zostają wystawione na pokazie w Dubaju.

W kategorii samolotów towarowych zaprezentowany zostanie Airbus A330F. Przygotowywany do prezentacji Airbus jest najnowszym samolotem towarowym we flocie Qatar Airways. Aktualnie przedsiębiorstwo dysponuje ośmioma towarowymi maszynami tej marki oferując, aż 40 destynacji połączeń towarowych na całym świecie.

Na reprezentanta oferty dedykowanej szczególnie wymagającym klientom wybrano Bombardiera Global 5000. Wnętrze biznesowego odrzutowca oferuje dwie różne konfiguracje kabin oraz prywatną w celu maksymalizacji komfortu i prywatności pasażerów kuchnię. Luksusowy samolot może zabrać na pokład maksymalnie 19 pasażerów.

-Airshow Dubai jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży lotniczej nie tylko na Bliskim Wschodzie, lecz także w skali całego świata. W dobie znacznej ekspansji oferentów usług lotniczych w regionie podejmowanie takich działań jest niezbędne – powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways. W chwili obecnej flota katarskiego przewoźnika oscyluje w granicach 130 maszyn. W siatce połączeń spółki znajdziemy rejsy do Europy, Afryki, Azji obydwu Ameryk oraz na Bliski Wschód.