Ronaldo i Pele twarzami Emirates Airlines

Autor tekstu: , Data publikacji:

Światowej sławy piłkarz Cristiano Ronaldo objął funkcję międzynarodowego ambasadora linii lotniczych Emirates Airlines. Drugą twarzą reprezentującą przewoźnika wspólnie z Portugalczykiem jest brazylijska gwiazda futbolu Pele.

Decyzję o wyborze Ronaldo na stanowisko międzynarodowego ambasadora Emirates Airlines władze spółki przedstawiły podczas zorganizowanej w ostatnich dniach konferencji prasowej w Madrycie. Jednocześnie wraz z Portugalczykiem twarzą Emirates Airlines został brazylijski piłkarz Pele. Zdaniem władz przewoźnika obydwaj gracze przedstawiają najwyższy poziom gry na przestrzeni kilku pokoleń, co pozwoli zarówno starszym jak i młodszym klientom linii utożsamienie się z każdym z piłkarzy – każde z pokoleń piłkarskich fanów, kogo innego uważa za mistrza piłki nożnej.

Napastnik Realu Madryt w ubiegłym roku zdobył tytuł FIFA Ballon d’ Or przyznawane w głosowaniu przez kibiców wyróżnienie strzelca roku. Przyznanie Ronaldo tytułu Ballon d’ Or przyczyniło się do złożenia przez władze Emirates Airlines propozycji objęcia funkcji międzynarodowego ambasadora. Ponadto za wyborem piłkarza na to stanowisko przemawiały jego sukcesy w dotychczasowej karierze sportowej. Między innymi to właśnie te czynniki pozwoliły na zaproponowanie obydwu panom współpracy. Według władz spółki Cristiano Ronaldo jest, bowiem mistrzem futbolu porównywalnym z Pele.

-To nie jest tylko kwestia tego, że ich nazwiska i twarze są synonimem najwyższej, jakości piłki nożnej na świecie. Obydwaj panowie jak i ich wizerunki stanowią naszym zdaniem idealną inspirację do wzajemnej komunikacji między ludźmi nie tylko na trybunach stadionów, lecz również poza nimi. Nasze kampanie odzwierciedlają arabską filozofię, według której chcielibyśmy zbliżyć do siebie ludzi nie tylko za pośrednictwem samolotu, lecz także sportu i kultury – powiedział Boutros M. Boutros, wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej w Emirates Airlines.