SAS uruchamia Internet na pokładzie samolotów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS to jeden z pierwszych przewoźników na świecie, którzy już w 2004 roku zaoferował swoim klientom dostęp do bezprzewodowego Internetu podczas lotu.

Teraz linia po raz kolejny pozwala swoim pasażerom być kontakcie z innymi w czasie podróży.

Dzięki SASWiFi będą oni mogli surfować po Internecie i korzystać z telefonów komórkowych. Pierwszy samolot wyposażony w SASWiFi wzniesie się w powietrze za kilka dni.

W ostatnich latach liczba telefonów komórkowych lawinowo wzrosła, co przyczyniło się do zwiększenia popytu na nowe usługi mobilne. W 2010 roku Skandynawskie Linie Lotnicze SAS postanowiły po raz kolejny zaoferować Internet na pokładzie swoich samolotów, tym razem wraz z telefonią komórkową. Latem 2011 roku SAS podpisały z firmą Panasonic umowę, której przedmiotem było zaoferowanie usług WiFi i GSM dzięki opracowanym przez tę firmę systemom eXconnect i eXphone.

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS dążą do zapewnienia swoim klientom maksymalnego komfortu podróży, dlatego zaoferują im teraz najnowsze z dostępnych na rynku rozwiązań w dziedzinie WiFi, telefonii komórkowej i mobilnej rozrywki. Pasażerowie od tej chwili będą mogli korzystać na pokładzie samolotu ze swoich laptopów, smartfonów, zwykłych telefonów komórkowych i tabletów. Usługa internetowa SASWiFi będzie początkowo oferowana wszystkim pasażerom bezpłatnie.