SAS uruchamia Internet na pokładzie samolotów

Autor tekstu: , Data publikacji:

W pierwszej kolejności w WiFi na pokładzie zostaną wyposażone wykorzystywane przez SAS samoloty Boeing 737-800, które na początku będą latać na krajowych trasach w Norwegii oraz do i z Oslo, Sztokholmu, Frankfurtu, Paryża i innych europejskich miast.

Latem w to rozwiązanie zostanie wyposażonych dziesięć samolotów B737-800, a w przyszłości WiFi będzie oferowane na wszystkich trasach krótkiego zasięgu i obsługiwanych przez SAS trasach międzykontynentalnych.

– Staramy się wykorzystywać innowacyjne rozwiązania mające na celu poprawę komfortu lotu dla naszych klientów. Dlatego cieszy nas, że możemy zaoferować usługi szerokopasmowego WiFi, telefonii komórkowej i mobilnej rozrywki, ponieważ wiemy, że właśnie o te usługi nasi klienci naprawdę prosili, mówi Robin Kamark, dyrektor ds. sprzedaży w Skandynawskich Liniach Lotniczych. – Zdecydowaliśmy się na dostawcę posiadającego rozległe doświadczenie w zakresie instalowania systemów rozrywkowych w samolotach i jestem przekonany, że dokonaliśmy dobrego wyboru strategicznego.

Usługi SASWiFi mają parametry 12 Mbps, co pozwala na pełne połączenie z Internetem i dokonywanie zakupów online. Kolejny etap będzie obejmował filmy, materiały wideo, gry, informacje o mieście, do którego lot się odbywa, oraz usługi, które będzie można tam zamówić, np. rezerwację taksówek i hoteli. Począwszy od 2012 roku Skandynawskie Linie Lotnicze SAS zaoferują także telefonię GSM i GPRS, dzięki której pasażerowie będą mogli wysyłać i otrzymywać SMSy, korzystać z GPRS oraz wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji