Shenzhen Airlines wstępuje do Star Alliance

Autor tekstu: , Data publikacji:

Shenzhen Airlines zostały dzisiaj kolejnym przewoźnikiem, który dołączył do sojuszu linii lotniczych Star Alliance. Shenzhen Bao’an International Airport

Na uroczystości zorganizowanej na międzynarodowym lotnisku Shenzhen Bao’an International Airport, Mark Schwab, Prezes Star Alliance w imieniu Zarządu powitał tę linię w rodzinie aliansu “Shenzhen Airlines jest piątym co do wielkości przewoźnikiem w Chinach, co  wzmacnia obecność Star Alliance w Państwie Środka oraz w całej Azji. Obecnie nasi pasażerowie mogą korzystać z lepszego dostępu do połączeń w całym ważnym ekonomicznie regionie Delty Rzeki Perłowej oraz w całych Chinach południowych. Jednocześnie, Shenzhen Airlines uzyskuje dostęp do globalnej sieci połączeń z dodatkowymi korzyściami dla  podróżnych – jest to typowa sytuacja win-win” – powiedział Mark Schwab.

Przyjęcie Shenzhen Airlines do sojuszu stanowi część strategii Star Alliance, która zakłada zwiększenie dostępu  do obecnych i rozwijających się przyszłych rynków, Zapewnia to międzynarodowym podróżnym więcej połączeń i rejsów w tej części świata. W przypadku Chin, podstawy tej strategii zostały opracowane wiele lat temu przez członków Star Alliance, którzy obsługują ten rynek od kilku dziesięcioleci. W grudniu 2007 roku Star Alliance przyjął w poczet swoich członków flagowego przewoźnika chińskiego, Air China.

Członkowie programu Shenzhen Airlines PhoenixMiles Frequent Flyer (FFP) mogą obecnie zbierać mile w całej sieci Star Alliance i zamieniać je na różnego rodzaju nagrody. W ten sam sposób osoby często podróżujące wszystkimi liniami członkowskimi Star Alliance otrzymują mile za przeloty  na pokładach samolotów Shenzhen Airlines. Ponadto, mile przyznane za przelot linią Shenzhen Airlines zaliczane są na poczet Star Alliance Gold i Silver Status. Uprawnia to klientów do otrzymania dodatkowych korzyści, kiedy podróżują w ramach  Star Alliance, m.in.  zwiększony limit bagażu, jak również dostęp do ponad 1000 sal dla pasażerów posiadających Gold Card i oczekujących na odlot.