Star Alliance: Strategiczna ekspansja w Ameryce Łacińskiej

Autor tekstu: , Data publikacji:

Star Alliance, system globalnych połączeń lotniczych na Ziemi, wita wśród swoich członków linie lotnicze Avianca, TACA Airlines i Copa Airlines, umacniając w ten sposób swoją obecność w Ameryce Łacińskiej i dodając do swojej sieci połączeń ponad 50 nowych lotnisk.

W imieniu Zarządu Star Alliance, mam przyjemność powitać linie Avianca, TACA Airlines oraz Copa Airlines w rodzinie Star Alliance. Przyjęcie tych uznanych przewoźników lotniczych w poczet członków umacnia naszą obecność na szybko rozwijającym się rynku laynoamerykańskim, powiedział Mark Schwab, Prezes Star Alliance

-Dzięki liniom Avianca, TACA Airlines i Copa Airlines nasi klienci mają obecnie do dyspozycji więcej połączeń na obszarze obydwu Ameryk, dzięki możliwości korzystania z pięciu nowych centrów lotniskowych, położonych w samym środku kontynentu amerykańskiego.

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie, alianse lotnicze są w stanie zaoferować podróżującym tak szeroki wybór, gdyż łączą one siatki połączeń poszczególnych swoich członków. Teraz, gdy Avianca, TACA Airlines i Copa Airlines stanowią część sieci połączeń Star Alliance, pasażerowie, zarówno z regionu, jak i spoza niego, będą mogli wygodnie korzystać z połączeń Copa Airlines na głównych lotniskach tej linii w Panama City (Panama) i Bogocie (Kolumbia) oraz z połączeń linii Avianca, TACA Airlines na głównych lotniskach w Bogocie (Kolumbia), San Salvador (Salwador), Limie (Peru) oraz w San Jose (Costa Rica).

Oprócz dostępu do sieci połączeń, klienci linii Avianca, TACA Airlines i Copa Airlines będą mieli też dostęp do wszystkich przywilejów oferowanych przez Star Alliance, wykorzystując swój udział w programach frequent flyer do zbierania mil na wszystkich liniach członkowskich. Klienci posiadający większy zakres przywilejów w programie LifeMiles linii Avianca i TACA Airlines lub w Mileage Plus, należącym do Copa Airlines, będą uprawnieni do korzystania z przywilejów Star Alliance Gold, zapewniających w skali całej sieci pierwszeństwo w obsłudze, jak również, między innymi, z dodatkowych limitów na bezpłatny bagaż, priorytetu w dostarczaniu bagażu z samolotu, czy dostępu do ponad 990 poczekalni lotniskowych na całym świecie.

Podobnie, posiadacze kart Frequent Flyer, należących do innych członków aliansu, będą mogli korzystać z przywilejów Frequent Flyer, gdy będą podróżować na pokładach samolotów Avianca, TACA Airlines i Copa Airlines.

Star Alliance oferuje dodatkowe korzyści w postaci produktów taryfowych, przeznaczonych zarówno dla klienta korporacyjnego, jak i osób podróżujących turystycznie. Siedziby obydwu grup lotniczych znajdują się w najszybciej rozwijających się regionach, będących idealnymi rynkami dla rozszerzenia programów Star Alliance Corporate Plus, Conventions Plus i Meetings Plus. Dodatkowo, popularna taryfa Star Alliance Round the World może teraz obejmować takie kierunki, jak Wyspy Galapagos, Cuzco i Dżungle Ameryki Środkowej, jak również karaibskie plaże.

Fabio Villegas, Prezes AviancaTaca Holding powiedział: –Przystąpienie Avianca, TACA Airlines do globalnego aliansu lotniczego stanowi kamień milowy w rozwoju naszej połączonej organizacji i jakości naszych usług pasażerskich. Ponad 17 000 pracowników Avianca, TACA Airlines jest dumnych z możliwości oferowania klientom usług wysokiej jakości na całym świecie, w standardzie porównywalnym do najbardziej prestiżowych linii na naszej planecie.

Avianca, TACA Airlines obsługują połączenia do ponad 100 miejsc na całym świecie, wykorzystując do tego flotę ponad 150 nowoczesnych samolotów krótkiego, średniego i dalekiego zasięgu. Grupa zatrudnia bezpośrednio 17 000 pracowników i ma ponad 3 miliony członków w swoim programie lojalnościowym. Avianca, TACA Airlines, z których każda konsoliduje kilka mniejszych przewoźników latynoamerykańskich, zgodziły się na strategiczną fuzję w październiku 2009 r., tworząc siatkę połączeń skoncentrowaną na Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, rejonie Morza Karaibskiego i miastach europejskich. Ze strony TACA pierwsze negocjacje na temat przystąpienia do Star Alliance rozpoczęły się w 2008 r.

Dwie linie lotnicze należące do Copa Holdings – Copa Airlines i Copa Airlines Colombia – obsługują 64 kierunki w 29 krajach. Ostatnio grupa wzmocniła swoją obecność w Kolumbii poprzez rebranding Aero Republica na Copa Airlines Colombia. Copa Airlines’ Hub of the Americas na Międzynarodowym Lotnisku Tocumen w Panama City w Panamie, jest wiodącym centrum lotniskowym w Ameryce Łacińskiej, które obsługuje większość ruchu z rejonu Morza Karaibskiego oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Wejście Copa do Star Alliance dodatkowo wzmacnia jej 12. letni alians z United-Continental.

Obecnie sieć Star Alliance składa się 27 członków, oferujących ponad 21 500 lotów dziennie do 1 356 lotnisk w 193 krajach.