Świat na sprzedaż, czyli najważniejsze targi 2012

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dzisiaj targi to wielkie show, podczas którego biznes schodzi na dalszy plan. Bardzo ważne stały się spektakularne ekspozycje, na które wiele firm przeznacza sumy przekraczające milion euro.

Warto odwiedzać targi, by zobaczyć, z jak wielkim rozmachem wystawcy z całego świata potrafią prezentować swoje produkty.

Poza tym, to jedyna okazja, by zapoznać się z wciąż rozwijającą się, interesującą nas dziedziną. Tylko podczas salonu samochodowego można wsiąść do Bentleya, a zaraz potem sprawdzić, jak wygląda kokpit Ferrari.

Tylko na targach wina można raczyć się próbkami szlachetnego trunku niemal do upadłego, a podczas wystawy przemysłu foto – przetestować najnowsze aparaty i obiektywy. Prezentujemy kilkanaście imprez, należących do grona największych i najważniejszych.

Salony samochodowe

North American International Auto Show (14-22.01.2012, Detroit)

Największy salon samochodowy w USA. Impreza odbywa się w kolebce amerykańskiej motoryzacji, czyli w Detroit, które  – niestety – czasy swojej świetności ma już dawno za sobą (lepiej nie zapuszczać się poza tereny salonu – jest niebezpiecznie). Same targi utrzymały jednak swoją renomę. Ich zaletą jest zwartość ekspozycji. Nie trzeba więc poświęcać całego dnia, by obejrzeć wszystkie najciekawsze stoiska.

Geneva International Motor Show (8-18.03.2012, Genewa)

To najbardziej lubiany i najważniejszy salon samochodowy w Europie. Niezmiennie gromadzi wszystkich najważniejszych wystawców branży motoryzacyjnej. Nigdy nie brakuje też ważnych nowości. Pierwszą, istotną zaletą tej imprezy jest to, że wszyscy producenci zgromadzeni są w jednej, ogromnej hali. Drugą zaś – bezpośrednia bliskość lotniska i dworca kolejowego. Na tereny targowe można z nich dotrzeć pieszo, co zajmuje kwadrans. Minusem są bardzo drogie szwajcarskie hotele w samej Genewie.