Świat na sprzedaż, czyli najważniejsze targi 2012

Autor tekstu: , Data publikacji:

Elektronika użytkowa/rozrywka

IFA (31.08-5.09.2012, Berlin)

Wprawdzie na świecie odbywają się większe targi elektroniki użytkowej, ale te w Berlinie są najłatwiej dostępne z Polski. Poza tym, to impreza z tradycjami, jej historia sięga lat 30. minionego wieku. Właśnie wtedy, podczas targów, dokonano pierwszej prezentacji kineskopowego telewizora. Również dziś IFA to ważna impreza targowa, na której można obejrzeć wszystkie nowiki ze świata foto, audio i multimediów.

Consumer Electronics Show (10-13.01.2012, Las Vegas)

Jedne z największych i najsłynniejszych targów elektronicznej rozrywki. Właśnie tutaj pokazano pierwszy magnetowid i odtwarzacz CD, niedługo potem – także na początku lat 80. –  prezentowano pierwsze komputery domowe. W ostatnich latach swoje nowości przedstawiały tam m.in. Intel, Apple, Motorola, Google, Samsung, Microsoft, Sony.

Photokina (18-23.09.2012, Kolonia)

Jeśli tylko ktoś się interesuje fotografią, filmem – czy to amatorsko, czy profesjonalnie – powinien dołączyć do fanów Photokiny. To jedna z najciekawszych imprez tej branży, organizowana co dwa lata od 1950 roku. Odwiedzając ją można liczyć nie tylko na pełny przegląd oferty największych producentów, ale też na prezentacje wielu nowości. W edycji z 2010 roku brało udział w sumie 1251 firm z 45 krajów. Ekspozycję odwiedziło ponad 180 tysięcy ludzi. Te liczby świadczą o popularności tej imprezy.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji