A350 w barwach Finnaira z nagrodą za kabinę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Klasa biznes i ekonomiczna w nowym, ekologicznym Airbusie A350 XWB zdobyła nagrodę za wystrój i wyposażenie wnętrza w konkursie International Yacht & Aviation. Od 25 października A350 będą latać codziennie z Helsinek do Szanghaju.

Projekt kabiny został stworzony przez firmę projektową dSign Vertti Kivi & Co z Helsinek na podstawie autorskiej koncepcji Space Alive, w której dynamiczne zmiany kolorystyki i nastroju ułatwiają podróżnym zrelaksowanie się i zmniejszają dyskomfort związany ze zmianami stref czasowych, miejsc i pór roku.

O przyznaniu Finnairowi nagrody za wnętrze A350 zadecydował przede wszystkim odświeżający skandynawski design kabiny, użycie wysokiej jakości materiałów i kreatywne wykorzystanie dynamicznego oświetlenia LED. Nastrojowe oświetlenie może zostać zaprogramowane tak, by podczas lotu stopniowo się zmieniało i naśladowało 24 różne zjawiska na niebie, takie jak wschodzące lub zachodzące słońce, różnorodne formacje chmur czy hipnotyczny taniec zorzy polarnej.

– Wielu klientów Finnaira pochodzących z Azji, Europy czy Ameryki Północnej, odbywających z nami dalekodystansowe loty, nie zna dobrze Finlandii. Czas, który spędzają na pokładach naszych samolotów, to doskonała okazja, by zaoferować im próbkę tego, co najlepsze w naszej kulturze wzornictwa oraz pokazać, że dobry design może poprawić jakość życia – tłumaczy Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira. – Vertti Kivi i jego zespół doskonale zrealizowali nasze założenia i pomysły, dlatego jesteśmy dumni, że ich wysiłki zostały tak szybko docenione.

Nagroda International Yacht & Aviation została wręczona w Wenecji, a gala zorganizowana przez design et al, wiodący brytyjski magazyn o projektowaniu i wystroju wnętrz. W głosowaniu za przyznaniem nagrody biorą udział branżowi profesjonaliści, klienci oraz czytelnicy magazynu.