Air France poleci do Agadiru i na Majorkę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Linie Air France zapowiedziały rozpoczęcie regularnych lotów na dwóch nowych trasach. Od 18 czerwca 2017 będzie można polecieć przez paryskie lotnisko de Gaulle'a do Agadiru (Maroko) oraz do Palma de Mallorca (Hiszpania). Ponadto w ramach optymalizacji siatki połączeń i lepszego wykorzystania floty w sezonie wakacyjnym, przewoźnik uruchamia szereg połączeń z portów regionalnych do popularnych miejsc wakacyjnych, zmniejszając tym samym ofertę dla biznesu.

Agadir – nowy nabytek w ofercie Air France – to miasto w południowym Maroku i port nad Oceanem Atlantyckim. Największymi magnesami przyciągającym turystów do Agadiru przez okrągły rok jest blisko dziesięć kilometrów piaszczystych plaż, średnio 300 słonecznych dni w roku i dzienne temperatury powietrza, które rzadko spadają poniżej 20 stopni. To sprawia, że Agadir jest najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową tego kraju z licznymi hotelami, restauracjami i deptakami.
Oprócz Agadiru, z grupą Air France KLM (loty Air France, KLM i Transavia) można dolecieć aż do 7 miast Maroka takich jak: Casablanka, Rabat, Essaouira, Fez, Oujda oraz od najbliższej wiosny także – Marrakesz.
W ofercie Air France na trasie do Agadiru dostępne będą następujące połączenia realizowane trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty: Wylot z Paryża o godzinie 14:15 i przylot do Agadiru o godzinie 16:35, czasu lokalnego. Wylot powrotny z Agadiru zaplanowany jest na godzinę 17:35 i powrót do Paryża o 22.20.

Druga nowość w siatce połączeń Air France – Palma de Mallorca stanowi „bramę wjazdową” dla odwiedzających pełną atrakcji i słońca hiszpańską wyspę Majorkę, ale też miasto to samo w sobie jest ważnym ośrodkiem turystycznym z majestatyczną katedrą La Seu, Pałacem de l’Almudaina, który jest mieszanką stylów aragońskich i arabskich i górującym nad miastem czternastowiecznym zamkiem Bellver. Mimo iż Majorka ma największe rozmiary spośród wysp Balearów, odległości między atrakcyjnymi miejscami nie są duże. Z Palmy można udać się do licznych plaż ukrytych w zatokach oraz wielu urokliwych, typowo śródziemnomorskich miasteczek z wąskimi, brukowanymi uliczkami, zabytkowymi kościołami i tajemniczymi ogrodami. Warto z tego względu odwiedzić np. Sóller, Deià, czy Valldemossę, w której mieszkał i tworzył Chopin.

palma-de-mallorca

Loty Air France na Majorkę zostały zaplanowane z częstotliwością 3 razy w tygodniu. We wtorki i czwartki odlot z paryskiego lotniska Charles’a de Gaulle’a do Palma de Mallorca o godzinie 10:40 i lądowanie na Majorce o 12:30 czasu lokalnego. Natomiast lot w soboty będzie realizowany zaplanowano na 15:45, z lądowaniem na Majorce o 17:35. Wylot powrotny z Palmy we wtorki i czwartki zaplanowany jest na godzinę 13:30 i powrót do Paryża o 15:25, a w soboty – wylot z Palmy o 18:25, lądowanie w Paryżu o 20:30.

Zarówno do Agadiru, jak i Palmy na Majorce polecimy samolotem Airbus A319 lub A320.

Air France szykuje kolejne nowości. Głównie z myślą o francuskich turystach – w okresie wzmożonego ruchu wakacyjnego linia uruchamia 6 połączeń sezonowych z głównych miast we Francji. Będą to loty z Nicei do Tel Avivu i Aten, z Tuluzy do Aten i na Maltę oraz z Bordeaux do Frankfurtu i do Kopenhagi. Loty będą funkcjonowały od końca lipca do początku września. W ten sposób Air France stara się optymalizować swoją siatkę lotów i lepiej wykorzystać flotę w okresie mniejszego zapotrzebowania na typowo biznesowych trasy, przy jednocześnie większym popycie na podróże turystyczne