Finnair razem z Japan Airlines i Quantas

Autor tekstu: , Data publikacji:

Fiński przewoźnik zacieśnia współpracę z partnerami z sojuszu oneworld - Japan Airlines i Qantas. Przewoźnicy wprowadzają połączenia typu codeshare do Busanu w Korei Południowej oraz Perth w Australi.

Busan to kolejne miasto w siatce połączeń Finnaira, do którego pasażerowie mogą dotrzeć codziennie z przesiadką na lotnisku Tokyo Narita, korzystając z rejsów codeshare obsługiwanych przez Japan Airlines. Jest to drugie największe miasto w Korei z 3,6 milionami mieszkańców, którego znaczenie gosdpodarcze ciągle rośnie, co jednocześnie zwiększa zapotrzebowanie na połączenia lotnicze z Europą.

Od 26 czerwca 2015 pasażerowie Finnaira będą także mogli polecieć do Perth przez Singapur, rejsem obsługiwanym przez partnera z sojuszu oneworld linie lotnicze Qantas. To stwarza pasażerom Finnair dodatkowy wybór połączeń do Perth, oprócz dotychczasowego połączenia przez Hongkong liniami Cathay Pacific – również partnerem Finnaira z sojuszu oneworld.

Perth to ważny handlowy, kulturalny i polityczny ośrodek w Zachodniej Australii, z liczbą ludności przekraczającą 2 miliony mieszkańców. Pasażerowie Finnaira mogą także skorzystać z połączeń do innych australisjkich miast – Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide i Cairns przez Singapur, Bangkok i Hong Kong liniami Qantas lub Cathay Pacific.