Aplikacja Lufthansy już na Apple Watch’u

Autor tekstu: , Data publikacji:

Zagarek jako karta pokładowa? Tak, to możliwie dzięki nowej aplikacji Lufthansy na nowy sztandarowy projekt Apple, czyli Apple Watch.

Nowa aplikacja na Apple Watch jest kompatybilna z aplikacją Lufthansy na iPhone’a
i iPad’a poprzez Bluetooth. Można ją pobrać bezpłatnie z App Store.
– Znaczenie aplikacji mobilnych stale rośnie. Jako wiodąca linia lotnicza chcemy nieustannie umacniać naszą pozycję – nie tylko na pokładach naszych maszyn i na ziemi, ale także w obszarze urządzeń mobilnych. Naszym celem jest dostarczeniem klientom informacji i usług w czasie rzeczywistym z każdego miejsca, aby jeszcze bardziej poprawić komfort ich podróży. Dzięki nowej aplikacji nasi pasażerowie będą mogli sprawdzać aktualności związane ze swoim rejsem bez sięgania po smartfona – tłumaczy Jens Bischof, członek Zarządu Lufthansa German Airlines ds. Sprzedaży, Produktu i Marketingu.

Nowa aplikacja Apple Watch korzysta z technologii integrującej wszystkie informacje związane z rejsem i wyświetla je w czytelny sposób. Dzień przed zaplanowanym połączeniem przypomina pasażerom o odlocie, przesyła aktualne statusy, wyświetla godzinę odprawy, informacje o terminalu, bramce i miejscu na pokładzie. Służy również jako licznik – odliczając co do minuty czas, jaki pozostał do wejścia na pokład. Grafika została zaprojektowana specjalnie na Apple Watch.

Na zegarku można będzie też wyświetlić aktualne informacje dotyczące pogody w swojej destynacji docelowej. Tak samo jak w przypadku istniejących już aplikacji, tak i tym razem o opinie i pomysły rozwoju nowej aplikacji została poproszona duża grupa pasażerów.