Huawei P8 Lite. Azjatycki telefon na każdą okazję

Autor tekstu: , Data publikacji:

P8 Lite – chińska rewolucja

Elektronika z Azji od dawna już cieszy się coraz lepszą renomą i z pewnością jest to także zasługa koncernu Huawei, który każdego roku prezentuje co najmniej kilka innowacyjnych modeli. Nowe funkcje, estetyczny design, wysoka jakaś wykorzystanych materiałów i klasowe multimedia – wszystkie te elementy są dla projektantów kluczowe.

Tegoroczna premiera to P8 Lite, która swój debiut zaliczyła podczas targów w Barcelonie. To młodsza wersja jednego z najpopularniejszych modeli marki – P8. Lite to jednak egzemplarz bardziej budżetowy i uniwersalny. W efekcie na rynku pojawił się telefon funkcjonalny i solidny, który można nabyć w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Nadzwyczaj silny procesor

Biorąc pod uwagę fakt, że w wersjach Lite z reguły montowane są podzespoły słabszej jakości, procesor w P8 Lite naprawdę zasługuje na wyróżnienie, gdyż jego parametry biją o głowę wiele smartfonów nawet z wyższej półki. Z pewnością wpływ na taką decyzję miał fakt, że koncern mógł skorzystać z produktów jednej ze swojej spółek – HiSilicon.

Dzięki temu w Huawei P8 Lite LTE znalazł się procesor Kirin 620 z ośmioma rdzeniami. Ważną cechą elementu jest samoczynne uruchamianie i spowalnianie pracy, np. w przypadku, kiedy niektóre aplikacje pozostają uruchomione jedynie w tle. Wtedy to połowa rdzeni przechodzi w stan uśpienia, co powoduje znaczne oszczędności baterii, a taktowanie spowalnia do około 208 Mhz.

Huawei P8 Lite LTE – telefon multimedialny

Przyglądając się multimediom tego telefonu, śmiało można przyznać, że pod tym względem co najmniej dorównuje urządzeniom z wyższej półki. Z tego powodu nie może dziwić jego popularność już od dnia premiery. W P8 Lite powiększono komorę akustyczną oraz zastosowano szereg drobnych usprawnień, w efekcie czego emitowany dźwięk jest czysty i pozbawiony zakłóceń.

Model Huawei Lite posiada wysokiej jakości optykę. Tylny aparat z matrycą o rozdzielczości 13 Mpix zapewnia wykonywanie znakomitych zdjęć oraz zapis materiałów video w jakości Full HD. Zaskakuje również obiektyw umieszczony z przodu – rozdzielczość 5 Mpix zadowoli każdego miłośnika selfie czy wspólnych zdjęć z podróży.

Poręczny z dobrą łącznością

P8 Lite świetnie leży w ręku, nie uwiera podczas użytkowania, a specjalnie wykończone krawędzie sprawiają, że również się nie wyślizguje. Jest stosunkowo smukły i lekki, dzięki czemu doskonale sprawdza się nawet w niewielkich i delikatnych kobiecych dłoniach.

Jego wymiary to 143 mm wysokości, 70,6 mm szerokości i 7,7 mm grubości. Warto dodać, że aparat posiada bardzo dobry współczynnik SAR, określający ilość fal radiowych, jaka jest pochłaniana przez użytkownika podczas korzystania z urządzenia.

P8 Lite pracuje w wielu standardach komunikacyjnych, takich jak EDGE, GPRS, NFC i wreszcie LTE. Ten ostatni gwarantuje bardzo szybkie korzystanie z Internetu: pobór danych aż do 150 Mb/s oraz wysyłanie danych do 50 Mb/s.

Bez wątpienia to smartfon uniwersalny i zdecydowanie wybijający się ponad swoją klasę. Huawei P8 Lite LTE możesz nabyć w salonach wielu operatorów tj. T-Mobile oraz w ich sklepach internetowych.