Icon of the Seas. Największy statek świata wyrusza w dziewiczy rejs

Autor tekstu: , Data publikacji:

Icon of the Seas, największy statek wycieczkowy, należący do marki Royal Caribbean, już 27 listopada został przekazany przez fińską stocznię w Turku armatorowi. Już w styczniu, na Karaibach, wyruszy w inauguracyjny rejs. W grudniu czeka go przeprawa przez Atlantyk.

Icon of The Seas to pierwszy statek największej i najbardziej rozrywkowej klasy Icon (drugi statek tego typu jest już w budowie).

Wyporność Icon of the Seas wynosi 250 800 ton, a długość 365 metrów, czyli o kolka więcej niż należące także do Royal Caribbean największe statki klasy Oasis jak Symphony of the Seas oraz Wonder of the Seas. Icon ma 20 pokładów, w swój pierwszy rejs wyruszy w styczniu na Karaibach. Niewykluczone, że w 2025 roku zawita do Europy.

Icon of the Seas to jednocześnie największy park wodny na morzu. Nosi on nazwę „Category 6” i zaprasza aż do 7 basenów i 6 niesamowitych zjeżdżalni (Hurricane Hunter, Storm Surge, Frightening Bolt, dwa Storm Chasers i Pressure Drop). Na pokładzie znajduje się również aquapark dla dzieci z karuzelami oraz strefa surfingu.

Nowością na statkach Royal Caribbean jest „Crown’s Edge” – to spacer na wysokości 50 metrów nad wodą w parku linowym – tutaj każde potknięcie sprawie, że zawiśniemy w specjalnej uprzęży nad oceanem.
Bar „Swim&Tonic” to idealne połączenie wody i świetnych drinków. W „AquaDome” doświadczycie pokazów fontann, dynamicznego wodospadu, Na statku, w AquaTheater, będą się także odbywać pokazy nurkowe.

 

Na pokładzie Icon of the Seas znajdują się także kina, kasyna i sale gier. Kluby nocne zabawią was po zmroku a dzień urozmaici wam lodowisko, minigolf, ścianka wspinaczkowa, hydromasaże oraz boiska do siatkówki i koszykówki. Wyjątkowym miejscem jest też Central Park, zainspirowany parkiem w Nowym Jorku – otoczą nas tutaj zieleń, bary i lokale rozrywkowe.

Dla najmłodszych pasażerów statku przeznaczono m.in:
• WONDER PLAYSCAPE, czyli plac zabaw zainspirowany podwodnym światem pełen zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych, gier i łamigłówek z nieskończonymi możliwościami dla wyobraźni.
• ADVENTURE OCEAN, czyli klub młodzieżowy, w którym młodsi pasażerowie mogą spotkać się z dziećmi w swoim wieku i spędzić czas na pokładzie z grami, imprezami tematycznymi, rękodziełami i wieloma innymi atrakcjami pod czujnym okiem pracowników.

Zakwaterowanie na Icon of the Seas to zupełnie nowym wymiar hotelu na wodzie. Przeszklone apartamenty zapewnią widok na otwarte morze. Eleganckie kabiny zagwarantują wam przytulny sen, by zebrać siły na następny dzień pełen wrażeń na Icon of the Seas. Znajdziemy na nim również kabiny specjalnie przystosowane dla osób korzystających z wózków inwalidzkich.