KLM przyleciał do Poznania

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od 25 października b.r. holenderski przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenie lotnicze z Poznania do Amsterdamu. Początkowo loty będą odbywały się do 5 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Poznania i całej Wielkopolski będą mogli nie tylko w wygodny sposób odwiedzić Amsterdam, ale też zyskają dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika przez lotnisko bazowe Amsterdam-Schiphol.

Początkowo na nowej trasie KLM będzie oferował 5 połączeń tygodniowo, a loty będą odbywały się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Rozkład zaplanowano następująco: Samolot będzie startował z lotniska Schiphol w Amsterdamie o godzinie 14:40, z lądowaniem w Poznaniu o 16:20. Lot powrotny z Poznania wyrusza o 16:45, aby dotrzeć do Amsterdamu o 18:35.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy linie podjęły liczne środki ostrożności, aby wzmocnić bezpieczeństwo i ochronę zdrowia pasażerów i personelu podczas każdego lotu. Wejście na pokład i cały lot na pokładzie KLM odbywa się w maskach ochronnych na twarz. Kabiny samolotów są bardzo dokładnie czyszczone i wyposażone w filtry HEPA, które zapewniają wysokiej jakości, czyste powietrze o wysokim stopniu cyrkulacji. Informacje na temat procedur w czasie podróży KLM można znaleźć na stronie klm.pl tutaj oraz w specjalnie przygotowanym filmie tutaj.

– Bardzo się cieszę, że pomimo obecnych okoliczności, możemy zainaugurować nowe połączenie z Polski. Dziś Poznań został włączony do globalnej siatki KLM. To dowodzi pewności i zaufania, jakie KLM pokłada w polskim rynku. Jak wszyscy wiemy, w tym roku cały sektor lotniczy i turystyczny doświadczają bezprecedensowego wyzwania. Ze względu na ograniczenia dotyczące podróży narzucone przez wiele krajów, nasz aktualny harmonogram jest ograniczony. Jednakże cieszymy się że tej jesieni pasażerowie KLM będą mieli do dyspozycji w sumie 52 loty tygodniowo z pięciu polskich miast, łącznie z nową trasą z Poznania – mówi Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży KLM.

– Inauguracja połączenia do Amsterdamu ma znacznie szerszy wymiar, wychodzący znacznie poza fakt wprowadzenie do rozkładu poznańskiego lotniska jednej destynacji. Od dłuższego czasu Zarząd poznańskiego lotniska prowadził rozmowy z linią lotniczą KLM, a całkiem niedawno informowaliśmy o decyzji Królewskiej Holenderskiej Linii Lotniczej, o uruchomieniu relacji Poznań-Amsterdam w rozkładzie Jesień 2020. Właśnie dzisiaj ta doskonała wiadomość dla mieszkańców Poznania oraz regionu staje się faktem – dodaje Mariusz Wiatrowski, szef lotniska w Poznaniu.

Na nowej trasie z Poznania do Amsterdamu pasażerowie będą podróżować samolotem typu Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w Klasie Ekonomicznej i 20 miejsc w Klasie Biznes, a lot będzie trwał 1 godzinę i 40 minut. Podróżując w Klasie Ekonomicznej można bezpłatnie zabrać na pokład duży bagaż podręczny (do 12 kg), bagaż rejestrowany może podlegać dodatkowym opłatom w zależności od wykupionej taryfy biletu. Serwis pokładowy jest dostosowany do aktualnych wymogów sanitarnych. Podróżni Klasy Ekonomicznej otrzymują pudełko z kanapką lub ciastkiem i wodę, a w czasie lotu są serwowane dodatkowo soki, wino, piwo oraz kawa i herbata. W Klasie Biznes linia częstuje pełnym posiłkiem, serwowanym w oryginalnym pudełku projektu znanego holenderskiego projektanta Marcela Wandersa. Posiłkowi towarzyszy bogata oferta napojów zimnych i gorących.