Kreta i jej letniska. Gdzie warto spędzić wakacje?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Jest jedną z najchętniej odwiedzanych wysp greckich, gdzie atrakcji nie brakuje. Jakie letniska warto wybrać z myślą o wypoczynku w dobrych warunkach i kameralnej atmosferze?

Okolice Chanii zapraszają

Najpopularniejsze ośrodki wypoczynkowe Krety znajdziemy w rejonie Chanii. To piękne miasto samo w sobie jest atrakcyjnym punktem dla turystów, a fakt, iż w niewielkiej odległości od tętniącego życiem ośrodka można znaleźć idealne warunki do wypoczynku, sprzyja dodatkowo popularności tej części Krety. Jeśli chcesz spędzić tu wakacje, sprawdź oferty np. Rainbow Tours – biura, które już dawno zainteresowało się Kretą i okolicami Chanii. Wśród tych miejscowości, które są tu szczególnie promowane, znajduje się Kiani Akti oraz leżące w jego pobliżu miasteczko Kalives. Kto chce wypoczywać bliżej Chanii, ten może postawić na wypoczynek w Kato Daratso. To jedna z najpiękniejszych i najmodniejszych dzielnic Chanii, której popularność wynika m.in. z dostępu do najpiękniejszych plaż na Krecie oraz położenia w odległości niespełna 4 km od ścisłego centrum Chanii. Wspaniałym miejscem na wypoczynek z dala od codziennych problemów może się też stać leżąca nieco dalej miejscowość Agia Marina – znana i ceniona przede wszystkim w gronie miłośników nocnych rozrywek oraz beztroskiej zabawy. Wspaniałymi apartamentami i piękną okolicą może się również pochwalić Chorafakia. Ta popularna miejscowość wypoczynkowa znajduje się w odległości zaledwie 11 km od Chanii, a położenie na półwyspie Akrotiri jest jednym z jej największych walorów. Kto chce spędzić wakacje na wyspie nie tylko w pięknej, ale i historycznej atmosferze, ten może zdecydować się na urlop w malowniczej miejscowości Kolymbari. Oddalona o 20 km od Chanii, cieszy się opinią jednego z najspokojniejszych miasteczek na tej wyspie. Nic dziwnego, że ze względu na panującą tu atmosferę oraz piękną okolicę miejsce to stało się idealnym celem wypraw dla zakochanych oraz dla tych, którzy w komfortowych warunkach chcą spędzić wakacje ze swą rodziną.

Południowa część wyspy: w których kurortach warto spędzić wakacje?

Na terenie południowej Krety również nie brak ciekawych kurortów. Jednym z nich jest Frangokastello – miejscowość wypoczynkowa znana z pięknej plaży oraz weneckiego zamku. Dla osób, które chcą się cieszyć kameralną atmosferą i możliwością wypoczynku w ekskluzywnych hotelach, dobrym miejscem na urlop na Krecie może się okazać Sougia. To piękne miejsce, które zachwyca długą plażą oraz tradycyjnym charakterem. W tym oddalonym o 70 km od Chanii letnisku nie brak też ciekawych zabytków, przy czym na wyróżnienie zasługują tu bizantyjskie kościoły. Chora Sfakion to kolejny kurort, którym może się pochwalić południowa Kreta, wiele uroku ma też Paleochora – idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzać czas nie tylko na plaży, ale i na uprawianiu sportów wodnych.

Turystyka na Krecie od lat odgrywa bardzo ważną rolę. Efektem tak wielkiego zainteresowania wypoczynkiem na największej z greckich wysp jest m.in. coraz większa liczba modnych miejscowości turystycznych, w których można się nacieszyć wypoczynkiem na najwyższym poziomie.