Kreta: dla oszczędnych, dla wymagających

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wyspy Greckie mają niezwykły urok. Wśród tych, które zdobyły największą popularność, znalazła się Kreta. Znana jest ze wspaniałych zabytków i pięknych krajobrazów. Jakie miejscowości sprzyjają tym, którzy chcą odpocząć w dobrych warunkach, a jednocześnie nie wydać na greckie wakacje fortuny?

Adelanios Kampos należy do tych kurortów, na terenie których turyści znajdą wszystko to, co niezbędne do szczęścia. Sklepy, bary, baseny i piaszczysta plaża – oto główne walory tego kurortu. Rainbow Tours, w ofercie którego Kreta last minute zajmuje bardzo ważne miejsce, chętnie poleca swym klientom wypoczynek właśnie na terenie tej miejscowości. Już sam kurort może wiele zaoferować, a przecież dzięki sprawnie działającej komunikacji każdy może się szybko dostać do pobliskiego Rethymnonu. Spacer po tym mieście to doskonała propozycja dla tych, którzy lubią zabytki utrzymane w weneckim stylu. Wspaniałe kamienice, wenecka forteca oraz malowniczy port – oto skarby sztuki weneckiej, z którymi można się tu zetknąć. Czekają tu również ciekawe placówki muzealne, jak np. Muzeum Morskie czy też Muzeum Archeologiczne.

Agia Marina – piękny kurort w cieniu Chanii

To kolejny kurort, gdzie liczy się przede wszystkim dobry wypoczynek i który sprzyja miłośnikom plażowania oraz zabaw w wodzie. Nie oznacza to jednak, że Agia Marina nie zadowoli i tych turystów, którym marzy się zwiedzanie wyspiarskich zabytków. Tylko 8 kilometrów dzieli tę turystyczną osadę od Chanii – jednego z najważniejszych i najpiękniejszych miast na Krecie. Sama Chania również może się pochwalić doskonałymi warunkami do rozwoju turystyki, a wypoczynkowe dzielnice tego miasta zyskują coraz większą sławę.

Chania – wielokulturowe miasto i dawna stolica Krety

Skoro to okolice Chanii są tak często polecane na wypoczynek na Krecie, warto i jej poświęcić trochę uwagi. Turyści, którzy postanowią zwiedzić to miasto, z pewnością nie będą żałować. Na terenie dawnej stolicy Krety czekają na gości takie ciekawostki, jak Muzeum Morskie – idealnie wpisujące się ze swymi zbiorami w klimat tego portowego miasta. Piękne mozaiki oraz ikony można zobaczyć w Muzeum Bizantyjskim, z kolei Muzeum Archeologiczne przyciąga ciekawymi zbiorami związanymi z kulturą minojską. Chania może się również pochwalić zabytkami weneckimi, choć i wpływy tureckie są widoczne w miejskiej zabudowie. W tej grupie zabytków wyróżnia się okazały meczet janczarów, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest biała kopuła.

Kreta to wyspa, która sprzyja turystom marzącym o wypoczynku w niezwykle atrakcyjnej okolicy. Tu każdy może się nacieszyć wyspiarskimi atrakcjami i spędzić urlop w komfortowych warunkach. Ponieważ turystyka na wyspie tej ma się doskonale, a konkurencja wśród hotelarzy jest coraz większa, sprytni turyści bez problemów znajdą tu wiele rozwiązań korzystnych cenowo. Na Krecie połączenie luksusu, dobrej zabawy i oszczędności staje się coraz łatwiejsze, co skutkuje jeszcze większą popularnością tej wyspy.