Lodowiec Stubai czynny już od 8 października

Autor tekstu: , Data publikacji:

Tej zimy największy austriacki region narciarski na lodowcu ponownie zaoferuje wyjątkowe atrakcje dla młodszych i starszych. Już od 8 października 2021!

Na lodowcu Stubai do dyspozycji jest 26 kolejek linowych i wyciągów z 35 trasami narciarskimi do wysokości 3 210 m, które gwarantują doskonałe warunki z naturalnym, puszystym śniegiem jak okiem sięgnąć. Wraz z imponującymi trzytysięcznikami gwarantujemy Państwu niezapomniany urlop. A dla najbardziej wymagających urlopowiczów: lodowiec urzeka nie tylko bogactwem atrakcji, lecz także bliskością Innsbrucka. W ciągu zaledwie 45 min. goście mogą dostać się ze śnieżnego raju do tętniącego życiem miasta.

Lodowiec Stubai to raj nie tylko dla początkujących i zaawansowanych, lecz także dla profesjonalistów. Snowpark Stubai Zoo jest jednym z najlepszych snowparków w Alpach,  a w nadchodzącym sezonie wzbogaci się o 300-metrowy jibline z własnym wyciągiem (zoo shuttle). Jesienią i wiosną cały teren, z liniami Pro-, Medium-, Jib- i Easy-, jest jednym z największych snowparków na świecie. Charakteryzuje się dużą ilością słońca w połączeniu z wyjątkowymi górskimi panoramami. Od 17 do 20 listopada snowpark zaoferuje kolejną atrakcję. Światowa elita zawodników freeskiingu spotka się podczas piątej edycji F.I.S. Freeski World Cup Stubai, a finał będzie transmitowany na żywo 20 listopada przez austriacki kanał telewizyjny ORF1.

BIG Family to urozmaicony program rodzinny oferowany na lodowcu Stubai. Począwszy od maluchów, poprzez początkujących narciarzy, aż do nastoletnich narciarzy, wszyscy znajdą odpowiednią dla siebie ofertę, włącznie z restauracją dla dzieci i żłobkiem. Kolejnymi atrakcjami są BIG Family Slalom i BIG Family Boardercross oraz Big Family Fun Slope. Dzięki nim pierwsze metry na desce to ogromna frajda. Ofertę zimową uzupełnia Slopestyle na Eisjochferner – snowpark dla rodzin i początkujących. Ale to nie wszystko: dzieci do lat 10 pod opieką płacącego rodzica wjeżdżają na lodowiec Stubai za darmo.

Oprócz dziesięciokilometrowego zjazdu do doliny „Wilde Grub’n”, licznych niebieskich, czerwonych i czarnych nartostrad oraz różnych tras narciarskich, czeka tu również jeden z najlepszych terenów do freeride’u w Austrii. Powder Department na lodowcu Stubai obejmuje 13 tras w otwartym, niezabezpieczonym terenie z własną mapą, punktami kontrolnymi, filmami z tras, kontrolami nadajników lawinowych i znakami ostrzegającymi przed lawinami.

Na lodowcu Stubai można robić coś więcej niż tylko jeździć na nartach. Wczasowicze mogą unosić się nad szczytami na platformie widokowej TOP OF TYROL. Tutaj, z wyjątkowym widokiem na 109 trzytysięczników, można wziąć głęboki oddech i zapomnieć o problemach – większego poczucia wolności nie znajdziesz nigdzie indziej.

Na lodowcu Stubai nie zapomniano również o dbaniu o dobre samopoczucie fizyczne. Odpocząć można m.in. w przytulnej restauracji Schaufelspitz – najwyżej położonej na świecie restauracji nagrodzonej trzema toczkami kucharskimi, w restauracji Eisgrat z własną fabryką makaronu lub w pawilonie Schneekristall. Skupiamy się tu przede wszystkim na regionalności. Od chwili na przekąskę do krótkiej przerwy lub po prostu relaksu na tarasie słonecznym – każdy znajdzie coś dla siebie.