Maroko coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystycznym

Autor tekstu: , Data publikacji:

Maroko przyciąga uwagę, a wraz z nią coraz większą liczbę turystów. Dzięki nowemu dogodnemu połączeniu Warszawa - Marrakesz staje się całorocznym celem podróży dla osób ceniących słońce w zimie, barwną kulturę i wizytę w niezapomnianych miejscach. Już w najbliższy czwartek przedstawiciele tego kraju obecni będą na Targach TT Warsaw. Warto wybrać się do Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie i porozmawiać z nimi osobiście.

Maroko od wielu lat jest obecne w ofercie polskich touroperatorów. To właśnie ten kraj, spoza dziesiątki ulubionych kierunków turystycznych Polaków, odnotował największe wzrosty w zorganizowanej turystyce wyjazdowej w 2022 roku. Potwierdza to raport „Zagraniczne wakacje Polaków 2022” Polskiej Izby Turystyki, który wskazuje trendy i zjawiska dominujące w branży.

Marakesz dostępny już w 4 godziny

Wśród miast Maroka, chętnie odwiedzanych przez turystów, zwłaszcza tych, którzy lubią podróżować samodzielnie, znajduje się Marrakesz. Panująca w nim atmosfera, zabytki, pomniki historii działają na wyobraźnię podróżnych. Teraz wyprawa do Marrakeszu jest prostsza i szybsza. W zeszłym miesiącu zostało uruchomione nowe, bezpośrednie połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie linią Wizz Air. Lot będzie odbywał się dwa razy w tygodniu.

Marakesz

Rachid Ennaciri, dyrektor Narodowej Organizacji Turystycznej Maroka podkreśla, że to świetna inicjatywa, która pozwala zbliżyć do siebie Polskę i Maroko. To również część strategii turystycznej kraju mającej na celu zwiększenie liczby polskich turystów podróżujących tam przez cały rok, zarówno latem, jak i zimą.

Sercem Marakeszu, jest plac Jemaa el-Fna, który budzi się do życia wieczorem stając się tętniącym życiem teatrem. Magia tego miejsce skupia mieszkańców i turystów. W mieście zachwycają też Ogród Majorelle, wypełniony roślinami z całego świata czy Muzeum Berberów, które inspiruje historią i kreatywnością najstarszego w Afryce Północnej ludu. Tuż obok znajduje się Muzeum Yves Saint Laurenta, francuskiego projektanta mody, przez lata związanego z Marrakeszem, który znacząco wpłynął na twórczość artysty.

… i Agadir również 

Najpopularniejszym kurortem w Maroku jest Agadir, do którego można dostać się bezpośrednio z Krakowa w 4 godziny. To miejsce dla tych, którzy chcą zrelaksować się na pięknych plażach lub podczas spaceru długą promenadą. Urokliwa jest też Essaouira, niewielkie portowe miasteczko nad oceanem, znane z atlantyckich wiatrów, które latem łagodzą upały. Dzięki nim jest jednym z najważniejszych ośrodków windsurfingu na świecie. Nie lada atrakcją jest też Merzouga będąca bazą wypadowa na Saharę, gdzie można przenocować na pustyni, doświadczyć przejazdu quadami czy zachwycić się bezkresem pustynnych wydm.

Maroko zagości na targach i ulicach Warszawy 

Najbliższą okazją, by rozważyć i przygotować się do wyjazdu do Maroka, będą Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które odbędą się w dniach 24-26 listopada br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Na 100 m2 stoiska o numerze C2.07 przedstawiciele Narodowej Organizacji Turystycznej Maroka doradzą jak podróżować i gdzie się zatrzymać, udostępnią też materiały, które będą dobrą bazą do zaplanowania podróży. Targową atmosferę urozmaici również tradycyjna marokańska muzyka i pokaz tańca brzucha.

Od początku listopada Maroko gości również na ulicach Warszawy, gdzie dzięki kampanii OOH „Maroko – Królestwo Światła” mieszkańcy stolicy będą mogli zetknąć się z mocnymi kolorami, światłem i energią, którą emanuje ten kraj. Kampania, która odbywa się też w social mediach, może być zaczątkiem planu podróż do krainy, która zapachami, aromatem przypraw i olejków, a także światłem i kolorami wyrobów rzemieślniczych, działa na wszystkie zmysły, przeplatając się z lokalną muzyką. Wartym wspomnienia jest również fakt, że film kampanii „Maroko – Królestwo Świata” zwyciężył w kategorii „Świat jest piękny” na tegorocznym XI