Maroko zachęca turystów polityczną stabilnością

Autor tekstu: , Data publikacji:

Doskonała kuchnia, ciepłe Morze Śródziemne i Atlantyk oraz perły kultury i architektury, jak choćby Casablanca i Fez – to mocne punkty, dzięki którym Maroko chce być coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród polskich turystów.

26 kwietnia w Warszawie, podczas konferencji prasowej, przedstawiciele Maroka – m.in. Youns Tijani, ambasador Królestwa Maroka w Polsce oraz Khalid Mimi, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki – opowiadali o walorach tego afrykańskiego kraju.
– Pragniemy przekonać turystów, że Maroko najlepiej poznawać poprzez doświadczanie. Warto doznać otwartości i gościnności mieszkańców, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych czy różnych aktywnościach sportowych. Zachęcamy, by turyści szukali marokańskiej autentyczności i w ten sposób poznawali nasz kraj – powiedział Khalid Mimi, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki.
Ambasador Youns Tijani podkreślał stabilność Maroka – mimo że jest krajem umiarkowanie islamskim, leżącym nieopodal Tunezji i Libii, to nie ma tutaj realnego zagrożenia terrorystycznego.

Cele są ambitne. Maroko w ramach strategii „Wizja 2020” chce za cztery lata znaleźć się na liście 20 najpopularniejszych kierunków na świecie. Do tego czasu planowane jest podwojenie liczby zagranicznych turystów odwiedzających ten kraj, a liczba marokańskich podróżnych ma wzrosnąć trzykrotnie. Na razie Maroko jest na tej liście 25-te – w zeszłym roku ten kraj odwiedziło nieco ponad 10 milionów turystów, w tym ponad 50 tysięcy z Polski.

Maroko warto odwiedzić ze względu na: legendarną gościnność, 9 miejsc znajdujących się liście światowego dziedzictwa UNESCO, bogactwo krajobrazów, szeroki wachlarz dostępnych aktywności sportowych, smaczną kuchnię, różnorodność opcji zakwaterowania oraz ofertę wellness. Dużą popularnością cieszą się programy wycieczek obejmujące trasę po królewskich miastach Maroka. Miastami, które zasługują na szczególną uwagę są: Marrakesz, Essaouira, Agadir, Tanger, Fez, Ouarzazat czy Casablanca.

Dziś w Maroku jest ponad 1500 km autostrad. Na wybrzeżu Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego znajduje się 6 marin i 28 portów, z których Tanger Med jest drugim co do wielkości portem śródziemnomorskim. Maroko dysponuje 15 lotniskami międzynarodowymi. Trwają również przygotowania do otwarcia szybkiej kolei, co ma nastąpić w 2017 roku. W tym roku otwarta zostanie z kolei największa na świecie elektrownia słoneczna.

Na zdjęciu marokański Fez

Na zdjęciu marokański Fez