Rok 2017 był najbardziej udany dla gospodarzy oferujących noclegi na farmach agroturystycznych Południowego Tyrolu. Ponad 1700 gospodarstw przyjęło w ubiegłym roku aż 442 000 turystów. To aż 7% procent więcej niż w 2016 r. Sprzedano aż 2,7 miliona noclegów – 5% więcej niż rok wcześniej.
Turyści z Polski stanowią jedynie niewielki procent odwiedzających ten region Włoch. Jednak z roku na rok liczba przyjeżdzających wzrasta średnio o 5%. W odróżnieniu np. od Niemców, którzy spędzają zwykle 2-3 dni, Polacy przyjeżdżają na dłuższe pobyty (średnio 6-7 dni) i zwykle wybierają okres zimowy. Polacy kochają jeździć na nartach. Z tego też powodu częściej wybierają pobyty w gospodarstwach agroturystycznych i prywatnych kwaterach, z których bliżej jest do narciarskich szlaków. Warto tylko wspomnieć, że aż 449 z 1700 gospodarstw Roter Hahn leży w odległości mniejszej niż 5 km od najbliższego ośrodka narciarskiego.
Co przyciąga turystów z Polski i innych krajów do Południowego Tyrolu i malowniczych farm agroturystycznych? Przede wszystkim chęć odpoczynku poza wielkimi ośrodkami turystycznymi, w otoczeniu natury. W takich miejscach zarówno turyści indywidualni jak i całe rodziny mogą poczuć się jak w domu, wybierając ulubione formy wypoczynku i korzystając z domowych posiłków. Gospodarstwa Roter Hahn są w pełni zarezerwowane aż przez ponad 150 dni w roku.
Południowy Tyrol to m.in. 37 000 hektarów powierzchni pokrytej 300 milionami drzew. Na łącznej powierzchni 270 000 hektarów znajdziemy także 1124 pomniki przyrody, 230 biotopów, 7 parków przyrody i 1 park narodowy. Ponad 350 szczytów górskich wznosi się ponad poziom 3000 metrów. Turyści mają do swojej dyspozycji 375 kolejek linowych i wyciągów narciarskich. Poza sezonem zimowym region oferuje wiele innych atrakcji. Wystarczy wymienić takie miejsca jak: Termy Merano, 5 muzeów Messnera, pasaż handlowy Ötzi czy też najlepszy ogród botaniczny Włoch. I co najważniejsze, ta bogata infrastruktura turystyczna jest stale unowocześniana i rozwijana.
Dodatkowym atutem miejsc oznaczonych symbolem Roter Hahn jest możliwość sięgnięcia po regionalne, naturalne produkty, które powstają na farmach. Są to przetwory i produkty spożywcze, ale także wyroby rzemiosła artystycznego. Pod szyldem Czerwonego Koguta prowadzonych jest 294 małych i 68 dużych sklepów oferujących produkty powstałe na farmach agroturystycznych. Związek może pochwalić się także jednymi z lepszych cen noclegów w regionie. Wielu turystów, ale także miejscowa ludność, lubi jeść w 40 wiejskich restauracjach Roter Hahn i ceni podawaną tam domową kuchnię.