Turkish Airlines bez klasy premium economy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Koniec klasy premium economy w samolotach należących do największego tureckiego przewoźnika. Powód: specyficzny brak zainteresowania pasażerów z tej części świata.

Jak poinformował szef Turkish Airlines Temel Koti, linia usunie ze swoich samolotów Boeing 777-300 ER fotele Comfort Class (odpowiednik europejskiej premium economy). Z tureckiej klasy premium można było do tej pory korzystać na długodystansowych lotach ze Stambułu do Hong Kongu. Turecka Comfort Class pozwalałaniemal rozprostować nogi i oferowała więcej, niż podobne produktu Air France czy KLM. Nowe Boeingi 777 będą miały już tradycyjny układa klasa ekonomiczna – klasa biznes.

Dlaczego tureckie linie rezygnują z klasy Comfort? Jak tłumaczą przedstawiciele przewoźnika, zapotrzebowanie na tę specyficzną klasę jest różne w różnych regionach świata. Turkish Airlines, ze względu na geograficzne położenie, często gościła na swoich pokładach pasażerów z Bliskiego Wschodu i państw Zatoki Perskiej. Na tamtejszych rynkach taka klasa jest w zasadzie nieznana i nie ma na nią zapotrzebowania – żadne linie lotnicze z tego regionu, w tym największe na świecie Emirates, nie oferują takiej klasy. Poza tym, w samolotach B777, latających w barwach Turkish Airlines,segment Comfort składał się z aż 63 foteli, i na taką ilość nie było po prostu chętnych.