Virgin Atlantic pozwoli na rozmowy w samolotach

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rozmowa przez telefony komórkowe na wysokości 10 tysięcy metrów? Czemu nie. Virgin Atlantic, pierwszy europejski przewoźnik, wprowadza usługę AeroMobile w niektórych swoich samolotach.

Jak informuje USA Today, pasażerowie Airbusów A330-300 oraz Boeinga 747s będą mogli łączyć się za pośrednictwem GPRS oraz prowadzić rozmowy, wysyłać maile oraz smsy i surfować po sieci. Na początku usługa będzie ograniczona do 6 osób korzystających z sieci jednocześnie.

– To na razie usługa do wykorzystania z nagłych sytuacjach, gdy pasażerowie muszą wysłać ważnego smsa albo mail przy użyciu Blackberry – oświadczyła Virgin Atlantic.

Brytyjski przewoźnik, należący do miliardera Richarda Bransona, planuje udostępnić usługę w dwudziestu swoich samolotach do końca 2012 roku. Są jednak pewne ograniczenia: komórek nie będzie można używać w fazie startu i lądowania oraz w odległości bliższej niż 250 mil od przestrzeni powietrznej USA. Z usługi będą mogli korzystać pasażerowie posiadający telefony w sieci 02 oraz Vodafone. Koszt usługi ma być rozliczany według stawek roamingu międzynarodowego.