Większy bagaż podręczny w Singapore Airlines

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od jutra (piątek 15.11) w liniach lotniczych Singapore Airlines oraz SilkAir, o 10kg zwiększona zostanie maksymalna dopuszczalna waga bagażu podręcznego. Większe limity wprowadzone będą we wszystkich klasach obydwu linii.

Nowe wytyczne dotyczące maksymalnej wagi bagażu podręcznego jaki pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład dotyczyć będą wszystkich klas. Wartości te będą jednak inne w każdej klasie ze względu na fakt, że maksymalna waga bagażu powiększona zostanie o 10kg względem pierwotnych norm wagowych, które różniły się w zależności od klasy.

Zgodnie z nowymi unormowaniami pasażerowie, którzy kupią miejsce w specjalnych apartamentach – boksach, w które wyposażone są Airbusy A380, a także w pierwszej klasie będą mogli zabrać ze sobą na pokład bagaż o wadze nie przekraczającej 50kg. Z kolei podróżni decydujący się na podróż w klasie biznesowej i ekonomicznej wniosą do samolotu odpowiednio 40 i 30kg bagażu. Szczególne odmienne od wyżej opisanych zasady zostaną wprowadzone na trasach z i do Stanów Zjednoczonych. Na trasach do Ameryki pasażerowie klasy biznesowej i pierwszej wniosą na pokład, aż dwa pakunki o łącznej wadze do 64kg. W klasie ekonomicznej maksymalna łączna waga wyniesie 46kg.

Jednocześnie aktualne pozostaną zasady przewozu bagażu podręcznego dla klientów linii zrzeszonych w programach partnerskich Kris Flyer Elite Gold oraz Star Alliance Gold zgodnie, z którymi członkowie obydwu klubów mogli zabrać ze sobą na pokład, aż 20kg bagażu więcej niż podróżni spoza programów lojalnościowych. Zwiększenie o 10kg maksymalnej dopuszczalnej wagi bagażu dotyczyć będzie również norm przewidzianych w Kris Flyer Elite Gold oraz Star Alliance Gold.