Wielkanoc – w górach czy na Mazurach?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Święta Wielkanocne to wyjątkowy, pełen radości czas, który spędzamy wśród najbliższych. To także przyjście wiosny i idealna pora na inspirujące wyprawy czy relaks z rodziną i przyjaciółmi. Warto w tym czasie skorzystać z ofert przygotowanych przez hotele Mercure w Polsce.

Tradycje wielkanocne są różne w każdym kraju. Puszyste bazie, zielony bukszpan, zapach rzeżuchy i żółte żonkile zwiastują dni świąteczne w naszym kraju. Spędzane przy stole w rodzinnym gronie radosne chwile, wspominamy przez cały rok. To właśnie święta sprawiają, że mamy czas by nacieszyć się sobą, często podczas krótkiego urlopu. Do spędzenia go poza domem zachęcają hotele Mercure w Polsce, które z okazji Wielkanocy
przygotowały specjalne oferty dla swoich gości.

Wielkanoc w górach

Tatry i Karkonosze przyciągają swoim urokiem nie tylko zimą. To jedyne miejsce, gdzie możemy zaobserwować zderzenie dwóch pór roku. W dolinach już wiosna – ciepło i zielono, a wyżej zima w pełni. Wyjątkowe chwile w otoczeniu malowniczych gór zapewni gościom w tym okresie hotel Mercure Kasprowy Zakopane oraz hotel Mercure Karpacz Resort. Wielkanoc w tych hotelach to magia lokalnej tradycji, góralska gościnność i stoły uginające się od regionalnych smakołyków. W czasie świąt obiekty oferują dodatkowo moc atrakcji dla całej rodziny. Nie tylko wyśmienite
śniadanie wielkanocne, ale także świąteczne obyczaje, takie jak poszukiwanie jajek i konkurs „Ile waży jajo?” dla najmłodszych. W czasie świąt przygotowane zostaną, także wielkanocne animacje oraz codzienne seanse w Kinie Kasprowy. Największą atrakcją dla małych gości będzie Junior Klub z konsolami Wii i Playstation. Do dyspozycji dorosłych hotele przygotowały Centrum Fitness oraz basen i saunę. Ten wyjątkowy czas dwie osoby spędzą już od 1 390zł płacąc za 3 noce.

Mazurski klimat

Święta Wielkiej Nocy wśród mazurskich lasów i jezior to propozycja hotelu Mercure Mrongovia Resort & SPA. Oprócz tradycyjnego świątecznego śniadania, zaplanowano wspólne malowanie pisanek i wycieczkę do Świętej Lipki nazywanej „Częstochową Północy”, żeby poświęcić pokarmy.
Dla najmłodszych przewidziane jest poszukiwanie jaj z Wielkanocnym Zajączkiem, a w Lany Poniedziałek zabawa w kompleksie basenowym. Do dyspozycji gości jest także aerobic dla dorosłych oraz wstęp do Centrum Wellness z basenami rekreacyjnym i pływackim, jacuzzi, sauną oraz siłownią. Cena dwudniowego pobytu dla pary w pokoju dwuosobowym to ok. 1199 zł.

Święta o zapachu pierników

Wielkanoc w Toruniu to atrakcje i pachnąca piernikami toruńska starówka. Do miasta Mikołaja Kopernika zaprasza hotel Mercure
Toruń Centrum. Na gości czeka tu wiele atrakcji. Oprócz uroczystego śniadania wielkanocnego, zaplanowano wycieczkę po Toruniu i wspólne poświęcenie pokarmów w kościele na Starówce. Dodatkowo dla gości przygotowano zaproszenia do zwiedzenia Muzeum Piernika czy toruńskiego Planetarium (bilety wstępu w cenie pobytu). Koszt 3 nocy dla pary w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem to ok. 690 zł.