Z Wizz Air’em na Maltę

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od 20 czerwca br. węgierski przewoźnik rozpocznie realizację nowego sezonowego połączenia z Gdańska na Maltę. Loty odbywać się będą z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo.

Wprowadzenie do oferty spółki nowego połączenia oznacza jednocześnie rozbudowę bazy operacyjnej węgierskiego przewoźnika w Gdańsku. Począwszy od czerwca br. flota operującego w Gdańsku Wizz Air’a powiększy się o kolejny, piąty samolot w bazie na Pomorzu. Poza obsługą sezonowych połączeń na Maltę maszyna dodatkowo wspomoże realizację rejsów do miast takich jak Londyn, Sztokholm, Oslo, Bergen, Alesund i Kolonii zwiększając częstotliwość lotów do stałych lokalizacji znajdujących się w siatce połączeń przewoźnika – informuje portal pasażer.com.

Realizacja lotów z Gdańska na Maltę rozpocznie się z dniem 20 czerwca br.. Połączenie to odbywać się będzie z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo – w poniedziałki i piątki. Ostatni lot na tej trasie zaplanowany jest przez władze spółki na 12 września br. W nadchodzącym sezonie letnim węgierski przewoźnik będzie dysponował w Polsce w sumie 16 samolotami pasażerskimi typu Airbus A320 w pięciu głównych polskich miastach – Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach.

– Polska jest rodzimym krajem dla Wizz Air. To właśnie stąd ponad 10 lat temu, w maju 2004 roku, wystartował nasz pierwszy samolot. Cieszymy się, że możemy kontynuować nasz rozwój w kraju, a także oferować niskie ceny i najwyższy poziom usług coraz większej rzeszy polskich pasażerów oraz podróżnych odwiedzających Polskę. Kolejny wzrost ilości oferowanych przez nas kierunków i ilości lotów stworzy wiele nowych lokalnych miejsc pracy zarówno w Wizz Air,  jak i w powiązanych z lotnictwem dziedzinach gospodarki na Pomorzu – powiedział József Váradi, prezes linii lotniczych Wizz Air.