Zoo Safari Borysew: Prawdziwa gratka dla miłośników egzotycznej przyrody

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny już za nami. Niebawem uśpiona dotychczas przyroda na dobre obudzi się do życia.

Również egzotyczni mieszkańcy Zoo Safari w Borysewie nie mogą doczekać się nadejścia wiosennej aury i z coraz większą ciekawością przyglądają się okolicy. Tym bardziej, że na nadchodzący sezon kierownictwo borysewskiego ogrodu zoologicznego przygotowało wiele nowych atrakcji i udogodnień, które ucieszą zarówno ich zwierzęcych podopiecznych, jak i odwiedzających Zoo Safari Borysew miłośników dzikiej przyrody.

W tym roku mija 5 lat od czasu, gdy marzenie miłośnika i znawcy dzikich zwierząt Andrzeja Pabicha, by stworzyć jeden z najniezwyklejszych ogrodów zoologicznych w Polsce zaczęło nabierać realnych kształtów w postaci założonego w 2007 roku Zoo Safari Borysew w województwie łódzkim. Od samego początku założycielowi borysewskiego domu dzikich zwierząt przyświeca jedna idea – stworzyć miejsce, które umożliwi odwiedzającym nawiązanie bliskiego kontaktu ze światem egzotycznej przyrody.

Zoo Safari Borysew prowadzone jest przez zespół oddanych sprawie ludzi, którzy z troskliwością i profesjonalizmem dbają o swoich podopiecznych i ich otoczenie tak, aby umożliwiać zwiedzającym obcowanie ze szczęśliwymi i zdrowymi zwierzętami ze wszystkich kontynentów, dostarczać nie tylko wspaniałej rozrywki, lecz także promować postawę proekologiczną oraz krzewić miłość do świata dzikiej przyrody wśród odwiedzających zoo gości z całej Polski.

Aby realizacja powyższych założeń była możliwa Andrzej Pabich i jego współpracownicy kładą szczególny nacisk na to, by Zoo Safari Borysew było miejscem przyjaznym dla zwiedzających. Z tego powodu istotną pozycję w corocznym budżecie Ogrodu Zoologicznego stanowią inwestycje w rozwój infrastruktury i wdrażanie nowatorskich rozwiązań, które podnoszą atrakcyjność turystyczną placówki oraz komfort zwiedzania,
a także sprawiają, że obcowanie z mieszkańcami borysewskiego Ogrodu Zoologicznego przybiera formę wspaniałej przygody.

W nadchodzącym sezonie goście odwiedzający Zoo Safari Borysew będą mogli korzystać z nowych elementów stale rozwijanej infrastruktury turystycznej. Do już istniejących obiektów takich jak bezpłatny parking, Grill Bar, Mini Zoo i Figlarnia z torem przeszkód dla najmłodszych, w nadchodzącym sezonie dołączą kolejne. Zbudowano nowe budynki kas i komfortowe toalety, utwardzono alejki o łącznej długości 3 km, przeprowadzono kolejny etap prac przy wybiegach i pomieszczeniach dla zwierząt.

Pośród inwestycji oddanych do użytku w 2012 roku na szczególna uwagę zasługują usprawnienia umożliwiające zwiedzanie zoo nawet podczas niesprzyjającej pogody. W razie deszczu Zoo Safari Borysew umożliwia swoim gościom zwiedzanie z pokładu dwuwagonowej, zadaszonej kolejki mogącej jednorazowo przewieźć 50 osób. Wspomniana Figlarnia o powierzchni 1000 m2 została z kolei zadaszona przy pomocy nowoczesnego namiotu sferycznego, który umożliwia beztroską zabawę niezależnie od panującej na zewnątrz aury. Ponadto oddano do użytku nową salę edukacyjno-projekcyjną, kawiarnię oraz lunch-bar. Rozwiązania te umożliwiają pełne korzystanie z atrakcji oferowanych przez Zoo Safari Borysew bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Dzięki tym rozwiązaniom miłośnicy dzikich zwierząt planujący wypad do Borysewa mogą mieć pewność, że deszcz nie zepsuje im doskonałej zabawy.

Utrzymanie i ciągły rozwój borysewskiego ogrodu zoologicznego to wielki sukces prezesa Pabicha. Jego zoo jest w przeciwieństwie do innych polskich ogrodów zoologicznych przedsięwzięciem całkowicie prywatnym i nie otrzymuje państwowych czy samorządowych dotacji. Dlatego kluczem do sukcesu Zoo Safari Borysew są zadowoleni klienci, których przyciągają nie tylko egzotyczne zwierzęta, lecz również bogata i stale doskonalona infrastruktura.www.zoosafari.com.pl