Ural Airlines dowiozą do Moskwy polskich kibiców

Autor tekstu: , Data publikacji:

Rosyjskie linie lotnicze Jsc Ural Airlines uruchamiają nowe połączenie pomiędzy Moskwą i Warszawą. Pierwszy lot -   już 12 lutego.

Jsc Ural Airlines to prywatne linie lotnicze notowane na moskiewskiej giełdzie i obecnie dysponujące flotą 43 samolotów firmy Airbus (A319-7 szt., A320-23 szt., A321-13 szt.). Do końca bieżącego roku firma planuje zakup kolejnych 7 maszyn firmy Airbus.

Linia uruchamia połączenie na moskiewskie lotnisko Domodiedowo, w odróżnieniu od połączeń na lotnisko Szeremietiewo, oferowanych przez innych przewoźników, dotychczas operujących na trasie pomiędzy Warszawą i Moskwą.
Lotnisko Domodiedowo jest zlokalizowane na przeciwległym krańcu aglomeracji moskiewskiej w stosunku do lotniska Szeremietiewo, co ma szczególne znaczenie dla ruchu korporacyjnego, ponieważ umożliwi skrócenie transferów, czasochłonnych ze względu na znaczny obszar aglomeracji moskiewskiej (ok. 90 km odległości pomiędzy lotniskami) Domodiedowo jest również bardzo wygodne dla ruchu tranzytowego ponieważ jest lotniskiem jednoterminalowym.

Połączenie pomiędzy Okęciem i Domodiedowem będzie realizowane przy wykorzystaniu maszyn typu A320 o następującej konfiguracji kabiny: 12 miejsc w klasie biznes i 144 miejsca w klasie ekonomicznej.

Warszawa (WAW) – Moskwa (DME) – 13:20 – 17:40
Moskwa (DME) – Warszawa (WAW) – 12:15 – 12:25

W okresie zimowym (do 23 marca) połączenie będzie realizowane w poniedziałki, środy i piątki. Natomiast w okresie letnim (26 marzec – 26 październik) linia planuje zwiększyć liczbę połączeń do czterech tygodniowo i operować w dniach: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki.

Przewoźnik oferuje swoim klientom możliwość przewozu bezpłatnego bagażu rejestrowanego oraz posiłek na pokładzie w ramach wszystkich dostępnych taryf. Wielkość bagażu rejestrowanego jest uzależniona od wykupionej taryfy a rodzaj posiłku od długości trasy i czasu przelotu.

Ural Airlines zostały wybrane oficjalnym przewoźnikiem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – Mundial 2018 organizowanych w tym roku na terenie Rosji. Od 2015 r. linie Jsc Ural Airlines są członkiem IATA i w związku z tym legitymują się certyfikatami bezpieczeństwa wymaganymi przez IATA, w tym certyfikatem IOSA.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji