rarefilm.net

Zoptymalizuj koszty wyjazdów biznesowych za granicę

, Data publikacji:

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej robią interesy poza granicami naszego kraju. Coraz częśćiej nawiązują współpracę z zagranicznymi kontrahentami, co jednak wiąże się z koniecznością częstego wyjeżdżania. Wyjazdy to z kolei koszty, które o ile można, warto znacząco ograniczyć. Przy tym najlepiej nie odmawiając sobie niczego. Przekonaj się więc, jak w prosty sposób zredukować koszty związane z wyjazdami zagranicznymi.

Wymiana waluty

Każdy wyjazd zagraniczny wiąże się z koniecznością przewalutowania pieniędzy. Nadal wielu przedsiębiorców decyduje się na usługi banków bądź kantorów stacjonarnych. Według wielu są to bowiem wciąż najbardziej zaufane sposoby wymiany waluty. Obecnie jednak przynajmniej taki sam poziom bezpieczeństwa gwarantują internetowe systemy wymiany walut. Przy tym posiadają one niższe spready.

Szybkie porównanie

Przyjmijmy, że wyjeżdżasz biznesowo do Niemiec i potrzebujesz mieć na miejscu 1000 euro. Według średniego kursu w  internetowych platformach wymiany walut zapłacisz 4431,50 zł,  w Pekao SA natomiast aż 4570,10 zł (kursy na dzień 04.05.2016).  Jak więc widać, nawet przy tak niewielkiej kwocie można już wiele zaoszczędzić. W sytuacji, gdy wyjeżdżasz często i potrzebujesz większych kwot, oszczędność będzie jeszcze bardziej widoczna.

Społecznościowe wymiany

Coraz większą popularnością cieszą się tak zwane społecznościowe wymiany walut. Działanie serwisów opartych na tym modelu polega na tym, że wymiana dokonywana jest pomiędzy osobami fizycznymi. Dlatego obie strony mogą liczyć na bardzo niskie spready. W przypadku częstych wyjazdów jest to więc idealny sposób na zaoszczędzenie bardzo dużych kwot pieniędzy. Doskonałym przykładem serwisu tego typu jest https://www.walutomat.pl/. Korzysta z niego już prawie 200 tysięcy osób, a więc znalezienie chętnych na wymianę nie nastręcza trudności. Bardzo prosto można znaleźć również najbardziej korzystną finansowo ofertę wymiany dla siebie.

Na stronie dostępny jest specjalny kalkulator, dzięki któremu szybko policzysz, ile zaoszczędzisz w Twojej sytuacji. Względem banków oraz kantorów stacjonarnych oszczędność będzie bardzo duża, ponieważ spready w tych instytucjach wynoszą nawet do 10%.

Wyjeżdżaj taniej

Dzięki temu, że zaoszczędzisz na przewalutowaniu, będziesz mógł między innymi zainwestować pieniądze w jeszcze szybszy rozwój firmy bądź je po prostu odłożyć. Powinieneś więc odrzucić wszystkie obawy związane z przewalutowaniem pieniędzy w ten sposób i jak najszybciej rozpocząć korzystanie z internetowych narzędzi. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na nie i są oni bardzo zadowoleni z uzyskiwanych oszczędności.

Podsumowanie

Internetowe platformy wymiany walut to prawdziwa przyszłość wymiany walut. Dzięki nim zyskuje bowiem zarówno sprzedający, jak i kupujący. Dodatkowo całość przebiega sprawnie i bez żadnego problemu. Jak najbardziej warto postawić właśnie na taki sposób wymiany walut.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji

pornrip.cc macromastiavideo.com xxxcomics.org