Biznesmen (i nie tylko) na diecie

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Co można jeść? Zupę minestrone, batoniki zbożowe z żurawiną i malinami, zapiekankę z wołowiny, sok pomarańczowy.

Opinia eksperta: Dieta ta jest zbyt restrykcyjna, zwłaszcza w przypadków podróżujących biznesmenów, którzy zazwyczaj są dość aktywnymi osobami. W ich sytuacji znacznie lepiej sprawdzi się dieta 5:2.

Więcej informacji lighterlife.com, lighterlifeformen.com

Dieta Mindfulness (Rozważna)

Założenia Ta całkowicie nowa teoria w dziedzinie odchudzania opiera się na założeniu, że powinniśmy „dostroić” nasz mózg do naszego naturalnego apetytu. Oznacza to, że musimy nauczyć się odróżniać prawdziwy (czyli spowodowany naturalną fizjologią) głód od innych stanów emocjonalnych (takich jak stres lub nuda), a także zawsze spożywać posiłki powoli i w spokoju. Stosuje się tu także techniki medytacji i autohipnozy, które mają pomóc w przestrojeniu naszego mózgu.

Co można jeść? Nic nie jest zakazane, ale dzięki wyczuciu naszego naturalnego apetytu powinniśmy samoczynnie kierować się ku zdrowej żywności.

Opinia eksperta: Nawet najlepsza dieta na świecie nie zadziała, jeśli nie mamy odpowiedniego nastawienia psychicznego. Dlatego każdy program, dzięki któremu znajdziemy w sobie niezbędną motywację i determinację, może okazać się pomocny.

Więcej informacji Andy Puddicombe, „The Headspace Diet: Ten Days to Finding Your Ideal Weight”, amazon.co.uk

Jeśli dieta nie pomoże

W sytuacji, gdy diety nie pomagają, a problem z nadwagą staje się coraz bardziej uciążliwy lub zagraża naszemu zdrowiu – warto skorzystać z pomocy lekarzy, specjalistów od medycyny estetycznej. Udzielą fachowej porady, a następnie zaproponują jeden z zabiegów, który przywróci nam nie tylko nadzieję i wiarę w siebie, ale także poprawi sylwetkę. Miejscem, które warto polecić jest Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Marka Szczyta.

Więcej na www.drszczyt.pl.

Zdjęcie główne dzięki serwisowi fotolia-logo-white

Results

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.