Nasz poradnik: 50 sposobów na udaną podróż

Autor tekstu: , Data publikacji:

Doradzamy co należy zrobić, aby podróż – służbowa lub prywatna – przebiegła bezproblemowo, przyjemnie i stała się inspiracją do dalszych eskapad.

1 Dobieraj mądrze loty. Niska cena biletu to nie wszystko. Czasami warto zapłacić więcej, aby uniknąć przylotu w nocy lub w godzinach szczytu. To samo dotyczy wczesnych wylotów, które wymagają wstawania o świcie.

2 Mile to nie wszystko. Zbieranie punktów w programach lojalnościowych może uzależniać, ale czasami warto skorzystać z usług innej linii lotniczej lub zapłacić więcej za pobyt w naszym ulubionym hotelu butikowym, nie martwiąc się o to, że nie zarobimy w ten sposób dodatkowych mil.

3 Planuj rozsądnie. Złe planowanie wprowadza dezorganizację. Noś ze sobą plan podróży, przechowuj dokumenty w jednym miejscu i synchronizuj kalendarz swojego smartfona z kalendarzem na komputerze.

4 Ustal dni bez podróży. W ciągu roku znajdzie się kilka dni (choćby urodzin lub ważnych rodzinnych rocznic), które niemal każdy woli spędzić w domu. Zaznacz te dni w kalendarzu i… nie rezerwuj lotów w terminach, które mogą z nimi kolidować.

5 Ubierz się do samolotu. Na pokładzie nie sprawdzają się stroje zbyt eleganckie, obcisłe i niewygodne. Oczywiście podróż w klasie biznes czy pierwszej zobowiązuje. Kup garnitur z niemnącego materiału (lub sukienkę z nakładanymi połami), aby po wylądowaniu nadal wyglądać elegancko.

6 Załóż wsuwane buty. Zainwestuj w mokasyny lub pantofle – nie będziesz szarpać się ze sznurówkami podczas kontroli bezpieczeństwa. Dobre marki to Bottega Veneta, Ludwig Reiter, Church’s, Quoddy.

7 Kup wygodną bieliznę. Dobrze czuć się swobodnie (i wygodnie) podczas lotu, dlatego warto zaopatrzyć się w parę wygodnych skarpet Happy Socks. Są one z pewnością ładniejsze od tych, które dostają pasażerowie w biznes klasie.

8 Bądź punktualny. Po co pędzić bez tchu na lotnisko, by po dotarciu na miejsce dowiedzieć się, że nie zdążyliśmy na samolot? Zarezerwuj sobie dostatecznie dużo czasu, aby punktualnie tam dotrzeć. Wystarczy nieco wcześniej ustawić alarm w komórce i realistycznie ocenić swoje szanse.

biznesmen zegarek

9 Używaj mobilnego portfela. Jeśli masz iPhone’a, zainstaluj aplikację Passbook, która przechowuje wszystkie mobilne karty pokładowe, bilety do kina, kupony oraz karty stałego klienta, a także ostrzega o tym, że za chwilę odleci twój samolot. Podobne aplikacje to Lemon (na Androida, iOS i Windows Phone) oraz Google Wallet.

10 Obudź się bez stresu. Typowy dźwięk budzika lub telefonu z recepcji potrafi wprawić nas w zły nastrój na cały dzień. Ustaw w telefonie przyjazny sygnał budzenia: ulubioną muzykę lub miły odgłos – na przykład szum morza.