Nasz poradnik: 50 sposobów na udaną podróż

Autor tekstu: , Data publikacji:

21 Rób zdjęcia. Aplikacje, takie jak Instagram lub Camera Bag, ułatwiają robienie dobrych zdjęć. Spróbuj pstryknąć choć jedno ładne zdjęcie w trakcie każdego wyjazdu, aby udokumentować swoje przeżycia. Zaopatrz się w dobry aparat marki Leica, Hasselblad, Canon, lub Nikon.

22 Ćwicz regularnie. Regularny wysiłek fizyczny ma dobroczynny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale także umysł. Z przydatnych gadżetów, które mogą ułatwić ćwiczenia, warto zwrócić uwagę na opaskę Nike+Fuel Band (nike.com/fuelband) lub czujnik aktywności Fit Bit (fitbit.com). Jeśli nie lubisz siłowni, zacznij po prostu biegać, lub kup płytę DVD z zestawem ćwiczeń, które można wykonać w domu.

23 Ucz się języków. Znajomość nawet kilku słów lub fraz w języku kraju który odwiedzasz, może bardzo się przydać. Zyskasz też szacunek jego mieszkańców. Zapoznaj się z programami firmy Rosetta Stone (rosettastone.com), ściągnij aplikacje językowe Mirai iStart, lub odwiedź stronę BBC (bbc.co.uk/lanuages).

24 Nie bój się nowych znajomości. Jeśli nie jesteś w związku, skorzystaj z okazji, jaką daje przebywanie poza własnym krajem i staraj się poznać jak najwięcej ludzi. Jeśli ktoś przyciągnie twoją uwagę, nie wahaj się rozpocząć rozmowy i kontynuować tej znajomości.

25 Zostań odkrywcą. Zazwyczaj sytuacja, gdy gubimy się w obcym mieście, nie należy do najprzyjemniejszych. Ale jeśli masz trochę czasu, dostrzeż w tym zdarzeniu szansę na zapuszczenie się do miejsc, których inaczej byśmy nie zobaczyli.

bilety lotnicze

26 Nie zapominaj o naturze. Podczas podróży służbowej wybierz się do parku, na plażę lub do pobliskiego lasu. Naturalne otoczenie jest wspaniałym środkiem odstresowującym.

27 Znajdź swoje ulubione miejsce. Może to być kawiarnia lub restauracja, która spodobała ci się w danym mieście. Odwiedzaj ją tak często jak to możliwe, a w końcu poczujesz się w niej jak w domu.

28 Wychodź na świeże powietrze. Klimatyzacja wysusza skórę i nierzadko sprawia, że kiedy po całym dniu spotkań docieramy do hotelu, czujemy się nie najlepiej. Dlatego, jeśli to możliwe, otwieraj okno w pokoju hotelowym. Powietrze, którym oddychamy w samolocie, również nie jest idealne, więc po przylocie warto spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu.

29 Dzwoń do znajomych. Jeśli znasz ludzi w mieście, które odwiedzasz w interesach, spędź z nimi choć jeden wieczór.

30 Zrób coś szlachetnego. Jeśli wierzysz w karmiczną równowagę, staraj się nie żałować serca ani portfela. Wspomóż drobnymi osoby bezdomne lub kup słodycze dzieciom spotkanym na ulicy.